астро

Дневен хороскоп за среда (13.12.2017)

Овен Очекувате вести и одлуки, но грижата за тоа нема да го забрза процесот ни секунда. Во ваквите моменти најдобро е да си најдете што повеќе работа, да го занимавате умот со нешто конкретно и корисно, наместо нервозно да шеткате наоколу и да прашувате прашања кои сте ги поставиле пред …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (12.12.2017)

Овен Ве очекуваат проблеми во областа на кариерата и професијата. Вашата потсвест силно се буни против рутините во животот. Можете да воспоставите рамнотежа со малку труд и одрекнување. Комуникацијата со партнерот е многу емоционална и сензитивна. Повеќе одморајте. Бик Ве очекува поголема парична награда. Многу складен период во партнерските односи, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (11.12.2017)

Овен Доста сте динамични и активни, бидејќи сте комплетно збунети од многубројните, сосема различни понуди кои се предизвикувачки, но сосема поинакви од вашите амбиции. Слободните припадници на овој знак можат да запознаат некој кој ќе им стане многу значаен. Здравјето ви е добро и стабилно. Бик Ќе бидете во прилика …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (10.12.2017)

Овен Многу сте креативни и опуштени. Конечно сакате малку да уживате, а особено доколку се занимавате со уметност, ова е добар период за создавање и заработка. Подобрете го односот со партнерот, завртете нов лист. Внесувате хармонија во деловното опкружување. Многу сте активни. Бик Ве очекуваат некои нови деловни можности. Резултатот …

Повеќе »

Хороскопот и бесот: Девицата не се осветува – таа понижува, Јарецот осветата ја сервира ладна

Секој кога е повреден, навреден или понижен се однесува различно. Од доминантните карактеристики на секој знак зависи дали тоа ќе го направи веднаш, ќе ја сервира осветата кога ќе мине малку време или едноставно ќе зборави и ќе продолжи понатаму. Овенот удира веднаш Благодарение на владеачката планета Марс, Овенот нема …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (09.12.2017)

Овен Денес очекувајте помал финансиски прилив, но внимавајте на зголемените трошоци. Доколку сте слободни, емотивниот статус ви е сосема недефиниран. Она што вие би го сакале го нема, а она што ви се нуди, воопшто не ви одговара. Личноста што ви се допаѓа може да ви донесе многу болка и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (08.12.2017)

Овен Ви се овозможува прилика да стекнете некое ново хоби, некое од оние кои можaт да ве доведат во врска со интересни нешта. Не се откажувајте. Ова хоби и новата личност во вашиот живот би можеле да бидат она што долго сте го чекале. Проблеми со крвната слика, можна вртоглавица, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (07.12.2017)

Овен Имате проблеми на работното место кои не знаете како да ги решите. Помошта која ви ја нудат колегите е добредојдена, потрудете се да ја подобрите ситуацијата. Во домот постои некое недоразбирање кое сакате што поскоро да го решите. Можеби ќе бидете изненадени од постапката на роднините. Бик Сакате да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (06.12.2017)

Овен Сакате да направите пресврт во животот, но морате малку да почекате. Постојат многу нешта кои сеуште не ви се познати, а за вас би можеле да бидат и негативни доколку не знаете како да постапите. Почекајте случувањата да започнат да се одвиваат сами по себе, без оглед за кој …

Повеќе »