астро

Дневен хороскоп за вторник, 23.02.2021: Бикот станува романтичен, Лавот има проблем со однесувањето на партнерот, Стрелецот мора да го промени односот…

Овен Љубов: Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте вашиот партнер со погрешна приказна, премногу ги потенцирате драмските ефекти. Работа: Размислете посериозно за предупредување или за алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст. Здравје: Треба да ја подобрите концентрацијата. Бик Љубов: Обидете се да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 22.02.2021: Бикот пред недоразбирање, Ракот поттикнат да преземе иницијатива, Стрелецот наивен дека љубовта доаѓа одеднаш, но…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, се однесувате сомничаво, не сакате да давате ветувања однапред. Користете ја вашата омилена тактика. Работа: Договор со една личност укажува на можен неуспех. Прифатете го поразот достоинствено како поучно искуство. Здравје: Потрудете се да ја подобрите вашата психофизичка состојба. Бик Љубов: Премногу чувствително …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои наредниот месец ги чека голема среќа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Владеењето на Риби е идеален период за имагинација и креативност, но носи најголема среќа на љубовно поле, бидејќи многумина од нас ќе бидат свесни за своите романтични чувства и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 21.02.2021: Овенот носталгичен, Ракот мора да биде внимателен и да не ветува напразно, Јарецот тврдоглаво оди во проблеми…

Овен Љубов: Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Чувствувате жал за некои пријатни или далечни спомени. Работа: Некои од соработниците тактизираат и работат на деловната стратегија, а сè што треба да направите е да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Здравје: Избегнувајте неумереност и бидете …

Повеќе »

Астролог открива каква ќе ни биде 2021. година: Маските ќе ги носиме до април 2022.!?

Конфликтот меѓу старото и новото ќе ја одбележи 2021 година на глобално ниво – и ништо нема да ги запре времето и промените што ги носи Уран. На лично ниво, силна промена на енергијата особено ќе ја почувствуваат родените во знакот на Бик, а потоа ќе бидат погодени Овен, Лав, …

Повеќе »

3. реченици кои ВОДОЛИЈАТА НЕ ПОДНЕСУВА ДА ГИ СЛУШНЕ: Не го изговорувајте ОВА – ќе предизвикате лутење!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дознајте подолу што не треба да и кажете на Водолијата Водолијата е единствена, непредвидлива, оригинална, оптимистичка и дружељубива. Високите луѓе, со јасен поглед на иднината, главно се занимаваат со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2021: Ракот ги разрешува љубовните дилеми, Девицата емотивно се насочува на партнерот, Јарецот не се откажува од своите намери…

Овен Љубов: Не давајте големи ветувања. Бидете за нијанса поискрени или поправедни кон вашата сакана личност. Работа: Има дел од вистината за кој мудро молчите. Важно е правилно да ги поставите вашите деловни цели. Здравје: Ослободете се од непотребните дилеми и тензии. Бик Љубов: На состанок со блиска личност, лесно …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци се најголеми кукавици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Храброста е една од најценетите човечки особини и ако може да се верува на астрологијата, дали некој ќе ја поседува зависи од хороскопскиот знак во кој е родена таа …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.02.2021: Бикот мора да ги усогласи односите, Лавот мора да има искрен разговор, Стрелецот пред убави емотивни моменти..

Овен Љубов: Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност. Работа: Не дозволувајте во вас да преовладува суета или нагон за триумф. Бидете реални. Здравје: Избегнувајте разни психофизички оптоварувања. Бик Љубов: Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, …

Повеќе »