ЗАБАВА

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на парите ан своите родители и раскошниот живот стануваат бездиомници чиј единствен дом е улицата. Оваа недела со таа судбина се соочила 21. годишната Изабела Џејмс, студентка на психологија која сакала да покаже дека не е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо во црквата „Света Петка“ во Солун: Дете со инвалидитет почнало нормално да оди!?

Од време на време се слуша за некое чудо кое се случило во некој црковен објект…Последното доаѓа од Солун… Во црквата „Света Петка“ во Солун се случило вистинско чудо откако дете кое се движело со помош на патерици започнало нормално да движи, ова чудо има неворајтни 1 милион и 400 …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 24.05.2019:Не дозволувајте да ве поремети прогнозата на времето и најавените дождливи периоди бидејќи убав помин може да се реализира на многу други начини и на различни места

Пред нас е еден ден без битни аспекти кој треба да го искористите за да се одморите или да направите планови за претстојниот викенд. Не дозволувајте да ве поремети прогнозата на времето и најавените дождливи периоди бидејќи убав помин може да се реализира на многу други начини и на различни …

Повеќе »

Во Скопје ЗОО, целосно ќе се реновираат живеалиштата за кенгури и лавови

Деновиве во Скопје ЗОО, започнаа подготовките за реновирањето на живеалиштето на морскиот лав, а беше подготвено и новото живеалиште за зебрите Јанош и Јашари кои пристигнаа од Словенија и Чешка. Во наредниот период, благодарение на спонзори и донатори ќе се реновираат сите живеалишта каде има потреба од подобрување на условите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се допирал гледајќи жена која вежбала па добил забрана на пристап во теретаната:„Апсолутно дно од однесување“

Мажот кој е уловен како се самозадоволува гледајќи жена која прави клекнувања сега добил доживотна забрана за пристап на теретаната во која се случил овој инцидент. Ситуацијата ја разоткрила корисничка на теретаната која забележала дека мажот раката ја држи во гаќичките и ја набљудувал девојката која пред него прави клекнувања. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 23.05.2019:Подобро е да се прифати идејата на вашиот партнер отколку да се направи нова љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината е погрешен избор

Овен Љубов: Вие сте вознемирени. Подобро е да ја смирите зовриената страст отколку да ја провоцирате љубената личност на нова љубовна врска. Работа: Имате лошо чувство, па избегнувајте интригантна ситуација или лице кое ве иритира со неразумно однесување. Здравје: Реагирате премногу чувствително на различни нешта, опуштете се. Бик Љубов: Подобро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Морбидно – Поминал 45. години во затвор за убиство кое не го направил: Сега ќе добие 1,5 милиони долари оштета – еве што планира!

Американецот кој минал 45. години во затвор, пред да биде прогласен за невин за делото за кое бил обвинет, ќе добие 1,5 милиони долари обештетување поради судска грешка, соопштиле денес властите на американската држава Мичиген. Ричард Филипс (73) во 1972. година бил осуден на доживотен затвор за убиство за кое, …

Повеќе »

Не им се замерувајте: Ова се најголемите осветници во хороскопот!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… И’ додека некои можат да простат се, други планираат освета дури и пред да се случи сукобот… Лицата родени во следните хороскопски знаци сметаат дека единствена достојна правда за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 22.05.2019:Не претерувајте со своите барање – балансот е најдобро решение за да повторно го освоите партнерот!

Овен Љубов: Понекогаш треба да се исклучи разумот, постои личност која ве прави исклучително инспиративна и радосна. Не ги кријте своите чувства и емоционални желби. Работа: Ве погодува нечија неправда и користољубие. Сепак, важно е работите да завршат без нови конфликти. Здравје: Обрнете внимание на соништата, ќе ви годат повеќе …

Повеќе »