ЗАБАВА

(ВИДЕО) ИСЧЕЗНАЛА ЗЛАТНАТА ВЦ ШКОЛКА: Крадци упаднале во британска палата со два камиоони и однеле експонат вреден 5. милиони долари!

Крадци украле целосно функционална 18-каратна златна тоалетна школка од британскиот дворец Бленам, каде што беше изложена како уметничко дело, соопштила денес полицијата. ВЦ шоколката, вредна повеќе од пет милиони долари, беше дел од изложбата за работата на италијанскиот концептуален уметник Маурициус Кателано, која беше отворена пред два дена во прекрасна …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКО ЖЕНА КАЗНУВА НЕВЕРЕН СОПРУГ:ГО УНИШТУВА АВТОМОБИЛОТ – На паркингот сите ја гледале чудно а таа на крај се’ убаво објаснила!

Зачудените минувачи во шок ја гледале лутата жена како земала чекан и почнала да чука по автомобилот. На почетокот не им било јасно, на присутните на паркингот, што се случува, а потоа причината наскоро излегла на виделина – неверниот сопруг ја измамил, и тоа токму во тој автомобил. Како чин …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕДЕ СКОПЈЕ: Распеани Јапонци и Јапонки играат оро на “Македонско девојче”!

Сеуште Скопје е интересен за странските туристи кои се чини дека при доаѓањето во нашата земја добро се „подготвуваат“ и со музички знаења… На социјалните мрежи се појави видео од распеани туристи од Јапонија, кои на плоштадот “Македонија” во Скопје играат оро на „Македонско девојче”. Видеото за кратко време стана …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 15.09.2019: Овој ден е инспириран од добра, свежа, здрава движечка енергија – бидете активни денес, движете се и бидете весели и насмеани, правејќи го вашиот ден поубав!

Месечината влегува во знакот на Овен, и овој ден од самото осимнување е инспириран од добра, свежа, здрава движечка енергија! Фатете ја со двете раце и со многу елан тргнете во новиот ден. Бидете активни денес, движете се и бидете весели и насмеани, правејќи го вашиот ден поубав. Подготвени сте …

Повеќе »

(ФОТО) СЕПАК СЕ ДОЗНАЛО – ВИЛИЈАМ ПРЕД 22 ГОДИНИ И СЕ ЈАВИЛ НА ДЕВОЈКАТА ДЕКА БРГУ ДОАЃА А ПОТОА МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНАЛ: Полицијата никогаш не го нашла телото а сега со „гугл мапите“ е откриена неговата ужасна судбина!

Посмртните остатоци на човекот кој исчезнал пред 22. години на Флорида биле пронајдени во потопен автомобил, кој е забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Вилијам Молд (40) од Лантана, Флорида, исчезнал во 1997. година, кога не се врати дома после ноќното излегување. Вилијам Молд и рекол на девојката дека брзо се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЧУДНО НО ВИСТИНИТО – НАЈСТАРИТЕ БЛИЗНАЧКИ ГО ОТКРИЛЕ РЕЦЕПТОТ ЗА ДОЛГ ЖИВОТ: Нивната тајна не се здравата храна и вежбањето туку ОВА!

Најстарите близначки во Британија имаат по 95. години! Лилијан Кокс и нејзината сестра Дорис Хобеј велат дека за нивниот долг и среќен живот, можат да им се заблагодарат на едноставните работи – сурови колбаси намачкани на леб и пиво! The girls are always on the go and like to stay …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ВЕТИЛ СПЕКТАКУЛАРЕН СКОК ВО ЕЗЕРОТО: Сите ги вклучиле камерите а тој приредил невидена бламажа

„Можам да се затрчам, да ја прелетам оградата и да скокнам во водата“, тврдел еден Американец од Ејвон во Колорадо. Со таква најава на другарите не им преостанало друго освен да ги земат мобилните телефони и да ги вклучат камерите. Меѓутоа, атрактивниот скок се претворил во тешка бламажа. Момчето лошо …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 14.09.2019:Овој ден е совршен за креативци, уметнички души и во никој случај за започнување на нови бизниси или за донесување одлуки или за потпишување договори!

Опозицијата на Марс и Нептун со која започнува овој викенд предупредува за важноста да се биде свесен за тоа што го правиме, затоа што овој аспект е во состојба да ги замагли некои работи, да нè заведе и со тоа да нè одвои од реалноста, каде влегуваме во светот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од морските длабочини – ФАТИЛ „ВОНЗЕМЈАНИН“:Рибар кај Алјаска нашол чудно суштество со портокалови пипала – не му било сеедно кога се движело по неговата дланка!

Кога рибарот го фатил ова чудно суштество во близина на брегот на Алјаска, тој прво помислил дека не е од оваа планета. Спотот прикажува портокалово суштество што прави ритмички движења додека нежно се обидува да ги исправи своите кадрави долги пипала. Меѓутоа, вистинското изненадување се случило кога рибарот го сврте …

Повеќе »