тв лица

(ФОТО) Македонскиот актер, Ертан Шабан, и Ебру Озкан добија ќерка

Македонскиот актер Ертан Шабан, кој професионално и емотивно е врзан за Турција откако со години работи на турски филмски и телевизиски проекти, и пред две години стана турски зет, деновиве заедно со сопругата, познатата актерка Ебру Озкан се реализираа како родители. Имено, Шабан и Озкан на 12 јануари станаа родители …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Ловец на олуи“: Ненадејно, на 39. години, починал водителот Џоел Тејлор

Популарниот водител Џоел Тејлор ненадејно починал во 39. година, а причината за смртта не е позната. Смртта на авторот на емисијата на Дисквери каналот ја шокирала јавноста. Таа вест многуминаја поделиле на социјалните мрежи, со голема жал за губитокот на младото и талентирано ТВ лице. Со години работел на емисијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трагична животна приказна на Рене од „Ало, ало“

Пред точно една година почина британскиот актер Гордон Кеј кој се прослави со улогата на Рене во култната серија „Ало, ало“. Она што малкумина го знаат е дека актерот страдал од тежок облик на деменција и дека во своите последни денови не препознавал никој од блиските и пријателите. „Не препознаваше …

Повеќе »

(ФОТО) Елен Помпео во „Вовед во анатомија“ ќе заработува по 20. милиони долари за сезона:„Не сум алчна…“

„Сакав поголема моќ и чувство на сопственост над серијата. Кога корпорацијата Дизни заработи три милијарди долари на нешто од што си ти дел почнуваш да веруваш дека и ти заслужуваш ’парче’од колачот“ вели глумицата Елен Помпео. „Конечно станувам рамноправна на машките колеги. Знам дека ќе заработам големи пари, но телевизиските …

Повеќе »

(ФОТО) Ептен се посрамотил – Ѕвезда на „Игри на престолите“ исфрлена од кафуле:Пијан правел проблеми

Глумецот Кит Харингтон, попознат како Џон Сноу во серијата „Игри на престолите“ толку многу се опил, додека бил излезен со своите пријатели, што го исфрлиле од едно њујоршко кафуле. Според пишувањето на порталот TMZ, ѕвездата на „Игри на престолите“, Кит Харингтон, си направил проблеми кога овој викенд со друштво излегол …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на грдата Бети? Самошто објавила среќна вест (и да, убава е)

Америка Ферера, која многумина ја памтат по улогата во серијата „Грдата Бети“, на Инстаграм објавила среќна вест. Глумицта објавила дека новата година за неа сигурно ќе биде посебна. Имено, на фановите и пријателите им открила дека со сопругот Рајан Пирс го чека своето прво дете. We’re welcoming one more face …

Повеќе »

(ФОТО) Заборавете на Бали бег: Жените лудуваат по овој Турчин!

Некои сметаат дека од тронот би можел да го симне и Бурак на кого „паднале“ и многу домашни гледачки.Озилдиз кој од 2011. година игра главни улоги можевте да го гледте во сапуницата „Повторно роден“. Глумецот Сукру Озилдиз (29) станал миленик на Турчинките. Но, се’ попопуларен станува и вон границите на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на него? Фаца од тв серијата „Сексот и градот“ е непрепознатлив

Освен во серијата на ХБО, Норт се истакнал и во серијата „Закон и ред“. После второто продолжување на „Сексот и грдот“ не остварил позначајна улога и го променил изгледот Крис Норт (63) бил сон на скоро секоја обожавателка на серијата „Сексот и градот“. Го играл маркантниот Фаца поради кого Кери …

Повеќе »

(ФОТО) Кели од „Беверли Холс“ за четири месеци повторно станала „слабичка“

Глумицата последните неколку години се здебелила. Ова лето папараците ја снимиле во запуштено издание, а сега излегувајќи од теретана покажала нова линија и многу посвежо лице… Џени Гарт (45) во тинејџерската серија „Беверли Хилс“ ја играла Кели Тејлор, згодна русокоса во која сите биле вљубени. После тоа повеќе не остварила …

Повеќе »