тв лица

(ФОТО) Судбината сакала да не го доживее тој момент: Бали бег минува низ тежок период!

Маркантниот турски глумец ги изненадил своите обожавтели кога не се појавил на доделувањето на награди каде требало да подигне престижно признание. Сепак, зад овој потег се крие сериозна причина… Хит серијата „Бескрајна љубов“, во која главните улоги ги толкуваат Неслихан Атагул и Бурак Оџивит, во историјата на турските серии освен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Познатата, ТВ дебела мама Џун, ослабнала 135. килограми, а сега ќе се натпреварува и на изборот на убавина

Мама Џун ослабнала повеќе од 135. килограми и денес изгледа непрепознатливо… Ако сте го следеле американското реално шоу „Here Comes Honey Boo Boo“ тогаш сигурно сте се изненадиле со трансформацијата на дебелата мама Џун. Познатата ТВ мама сите ги воодушевила со својот „богат“ живот и не се срамела од својата …

Повеќе »

(ФОТО) Кој требало да ја глуми Кери Бредшо наместо Сара Џесика Паркер ?

Славната серија „Сексот и градот“ со причина носи култен статус, а Сара Џесика Паркер статус на модна икона. Но, многу малку недостасувало улогата на Кери Бредшо да и припадне на друга глумица. Тешко е сега да се замисли било која друга глумица освен Сара Џесика Паркер во улогата на Кери …

Повеќе »

(ФОТО) Нова серија – старо лице: Али Неџет од „Јазол“ приватно – тазе женет,екс-кошаркар и модел!

Есента е секогаш период кога на тв екраните стартуваат нови проекти, но најчесто тоа се серии…од турско производство… Деновиве на телевизија Сител започна да се емитува новата турска серија насловена „Јазол“, која уште од самиот старт поради драматичните сцени ги освои симпатиите на публиката. Главната улога ја има актерот Ибрахим …

Повеќе »

(ФОТО) Бурак со една фотка собрал 800.000 лајкови

Главниот јунак од серијата „Ќе бидеш моја“, која наскоро ќе се прикажува на Сител, со само една фотогрфија во рекордно време собрал 800.000 лајкови.И повторно ги воодушевил божавателките… Бурак Оџивит, според многумина најголем фраер меѓу турските глумци денес славел со екипата од серијата „Ќе бидеш моја“. Имено, серијата освоила Интернационален …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Елчин Сангу – Дефне со нова фотосесија и насловна

Турската актерка Елчин Сангу, нам најпозната како Дефне од серијата „Вљубениот ерген“, во светот на модата во Турција важи за една од најбараните модели. Откако деновиве го заврши снимањето на новиот филм „Време за среќа“, таа се посвети на модата, односно изработи фотосесија за еден моден бренд и нивната есенска …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ја памтите ли Супер бабичката? Знаете ли колку години има денес?

Во дамнешните години имаше серии поради кои улиците остануваа празни…Сите брзаа дома да си ја гледаат омилената серија, а една од нив беше онаа за супербабичката која со своите трикови и чадорот ги „решаваше“ криминалците! Бабичката чиј заштитен знак беше карираната капа со црвена пуфка ни беше една од омилените …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали се сеќавате на Пипи долгиот чорап:Погледнете како изгледа денес и’ што работи!

Кога ја добила улогата на Пипи Долгиот Чорап, шведската глумица Ингер Нилсон имала само осум години. Денес има 57. години и работи како секретарка во Стокхолм, а повремено снимала и по некоја улога. Selfie #Avesta Art A post shared by Inger Nilsson Sweden (@nilssoninka) on Sep 9, 2016 at 5:12am …

Повеќе »

Кит Харингтон:„Сценариото за крајот на ’Игри на престолите’ ме расплака“

Популарниот глумец Кит Харингтот признал дека се расплакал додека го читал сценариото за последната епизода на „Игри на престолите“… Харингтон кој во серијата го толкува ликот на Џон Сноу (Џон Снежниот) рекол дека „знае се’“ во врска со тоа како популарната серија ќе заврши. „На крајот плачев. Морате да имате …

Повеќе »