тв лица

(ФОТО) Џон Сноу ги растажил обожавателките: Се свршил заводникот од “Game of Thrones”

“Снимањето на Исланд траеше три недели. Преубава природа, магичен север … Не е тешко да се вљубите во личноста која ве привлекува”… И додека фановите на популарната серија “Game of Thrones” сè уште ги споделуваат своите импресии за седмата сезона која заврши кон крајот на август, Кит Харингтон – актерот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на „Вовед во анатомија“ преплашена од операција на тумор во мозокот

Кејт Волш која во славната серија „Вовед во анатомија“ ја играла др Едисон Монтгомери, пред две години дознала дека има тумор во мозокот. Глумицата која сега има 49. години, постојано се чувствувала исцпрена и забележала дека потешко се служи со левата рака. Во јуни 2015 отишла на детален лекарски преглед …

Повеќе »

По вчерашниот дуел, се огласи Героски: Еве што напиша сега на Facebook

Mојот „дуел“ со лицето Љупчо Палевски пред локалот „Манда“ помина така како што предвидов и како што бев предупреден од некои мои пријатели – со кукавички напад од непрокопсаникот (ме поли со „боите на Шарената револуција“), со поддршка од воодушевената багра во спомнатиот локал, на чело со сопственикот Маниќ, кој, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Метју Пери открил која сцена од „Пријатели“ одбил да ја сними

Ѕвездата на серијата „Пријатели“, Метју Пери, гостувал во емисијата „Watch What Happens Live“ каде зборувал за анегдотите од снимањето на серијата. Играјќи една интересна игричка во емисијата на Енди Коен, Метју признал која сцена во „Пријатели“ одбил да ја сними. Како што вели, добил сценарио за нова епизода на серијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како денес изгледа Ејдан од „Сексот и градот“ – дечкото на Кери Бредшо

Благодарение на серијата „Живот на север“ Корбет ја освоил женската публика, а кругот на неговите обожавателки станал уште поголем кога се нашол во улогата на Ејдан. Џон Корбет глумел во мега популарната „Сексот и градот“, а во меѓувреме малку побелел и ставил неколку килограми, но и понатаму изгледа одлично. Благодарение …

Повеќе »

(ФОТО) Андрија Милошевиќ: Сега го засмејува регионот но животот не му бил лесен!

Глумецот Андрија Милошевиќ од хит серијата „Андрија и Анѓелка“, гледачите често ги засмејува до солзи, а малку е познато дека зад себе има 39. години и 23. години работен стаж. Ретко говорел за приватниот живот и за тоа како успеал да се избори за „своето парче леб“ на штиците кои …

Повеќе »