тв лица

(ВИДЕО+ФОТО) Како денес изгледа Ејдан од „Сексот и градот“ – дечкото на Кери Бредшо

Благодарение на серијата „Живот на север“ Корбет ја освоил женската публика, а кругот на неговите обожавателки станал уште поголем кога се нашол во улогата на Ејдан. Џон Корбет глумел во мега популарната „Сексот и градот“, а во меѓувреме малку побелел и ставил неколку килограми, но и понатаму изгледа одлично. Благодарение …

Повеќе »

(ФОТО) Андрија Милошевиќ: Сега го засмејува регионот но животот не му бил лесен!

Глумецот Андрија Милошевиќ од хит серијата „Андрија и Анѓелка“, гледачите често ги засмејува до солзи, а малку е познато дека зад себе има 39. години и 23. години работен стаж. Ретко говорел за приватниот живот и за тоа како успеал да се избори за „своето парче леб“ на штиците кои …

Повеќе »

(ФОТО) Одење по невеста: Погледнете како водителот Димитар отиде да си ја земе Сара Мејс

Минатиот август на плажа во Стомио, Грција, Димитар ја запроси својата сакана пејачката Сара Мејс, а една година подоцна дојде редот и за свадбата. Понесени од убави чувства на љубов го дочекаа и големиот ден, а младоженецот отиде по невестата качен на мотор, а пак таа го дочека во уникатно …

Повеќе »

Поради расизмот во Холивуд глумицата морала да го смени презимето

Клои Бенет, една од ѕвездите на Марвеловата телевизиска серија „Агенти на С.Х.И.Л.Д.“ изјавила дека, поради разизмот кој владее во Холивуд, морала да го промени презимето ако сака да биде успешна глумица. Одговарајќи на едно прашање на свој следбеник на Инстаграм, оваа американска глумица чие вистинско име е Клои Ванг, напишала:„Холивуд …

Повеќе »

По отказот на Гоце Михајлоски од ТВ Нова, се огласи новинарот Борјан Јовановски! Еве што му порача

Заменик уредникот во ТВ Нова, Гоце Михајлоски повеќе не работи во телевизијата, а причините за неговото заминување ги објасни во повеќе редови на Фејсбук. Но, на неговата реакција не остана имун новинарот Борјан Јовановски. „Гоце, да не се лажеме. Како дел од ТВ НОВА за жал и ти си дел од …

Повеќе »

Гоце Михајлоски си оди од ТВ Нова: Одлучив да си дадам отказ поради повеќе причини

Почитувани пријатели, од денеска веќе не сум дел од тимот на ТВ Нова. Одлучив да си дадам отказ поради повеќе причини – од концепциски, организациски, кадровски, па се до финансиски. За жал, голем дел од јадрото професионални новинари кое ми даваше надеж дека еден ден ТВ Нова ќе стане „македонски …

Повеќе »

Милена Антовска стана мајка – на малата принцеза!

За ТВ водителката Милена Антовска и нејзиниот сопруг Гордан Станковски, дојде еден од најубавите денови во животот – се роди нивната прва ќеркичка која доби оригинално име. Гордиот татко Гордан прв ја сподели убавата вест на социјалните мрежи, а потоа честитките се редеа до недоглед, како на неговиот профил, така …

Повеќе »

(ФОТО) Романтично: Бали бег со сопругата и’ на втор меден месец

Бали бег одлучил својата сопруга Фахрие Евџен да ја почести со уште едноромантично патување. На социјалните мрежи се фалат со фотографии, а обожавателките во коментарите сеуште му изјавуваат љубов… Бурак Оџивит (33) на домашната публика најпознат по улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот“ кон крајот на јуни впловил …

Повеќе »