ТВ ЕКРАН

(ФОТО) Откриена девојката поради која Бали бег страдал со години – пред бракот со Фахрије!

Миленикот на Турција но и Балканот па и пошироко, Бурак Оџивит, сега е среќно женет, но не бил секогаш многу среќен во љубовта… View this post on Instagram A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on Apr 4, 2018 at 12:07am PDT Бали бег, го изговори судбоносното „Да“ на преубавата …

Повеќе »

„The Mole Pack“ ја одржа својата концертна промоција на нивниот албум „Gambling Man“

Новиот македонски блуз состав „The Mole Pack“, вчеравечер ја одржа својата концертна промоција на нивниот прв албум „Gambling Man“ во клубот „Маракана“! Албумот се состои од девет песни во кои покрај блуз и рок има доза на фанк, соул, па дури и малку кантри влијание. Членови на бендот се: Димитар …

Повеќе »

(ФОТО) Починал актерот од серијата „Досиеа Икс“: Питер Донат беше татко на агентот Молдер!

Канадско-американскиот актер Питер Донат во шест епизоди од првата сезона на хит серијата „Досиеа Икс“ го глумеше таткото на славниот агент Молдер. Актерот Питер Донат (90) почина во својот дом од компликации предизвикани од дијабетес, соопшти неговата сопруга Марија. Донат беше најпознат по улогата на Вилијам Молдер, татко на агентот …

Повеќе »

МОЈ СТАВ – Време е МРТВ да се изјасни околу трошењето на народните пари: Не може некој според личен афинитет да одредува и диктира што ќе гледаме!

Транспарентноста е нешто што одамна требаше да биде дел од работата на националниот сервис, но… Од пред неколку дена откако, веќе беше јасно дека МТВ нема да врши директни преноси од натпреварите во Лига на шампиони во фудбал и ракомет, како и СЕХА лигата оценувајќи дека македонските екипи (Вардар и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате на ТВ серијата „Тропска горештина“: Еве како денес изгледаат главните актери!

Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од 1991. до 1993. година. Ник Слотер, Силви и Спајдер беа главните ликови кои со своите случки во „Тропска горештина“ го привлекоа вниманието на тв гледачите. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ прашува: Дали фудбалската репрезентација ќе се квалификува на Европското првенство?

По успешниот почеток на четвртата сезона, во недела следи втората епизода на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата: – Ексклузивно: Фчерашни на протестот на #Бојкотирам – Шпекулација или не: Дали фудбалската репрезентација ќе се квалификува на Европското првенство? – Како се прослави роденденот на најмладиот член во еден мешан брак …

Повеќе »

(ФОТО) Уште еден срам за МТВ: Оваа сезона нема да гледаме Лига на шампиони ниту во фудбал ниту во ракомет – што ќе работат?

Колку се професионални се гледа и во најавата за директните преноси од Формула 1 кои со месеци ги пренесува ТВ24…Очигледно оваа програма за спортската редакција е „исфрлена од ракав“ колку да се пополни просторот во предлог програмата… По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од најдобриот …

Повеќе »

„Евровизија 2019“ сепак во Тел Авив – поради безбедносни причини

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите велат дека го избрале Тел Авив, а не Ерусалим, заради инфраструктурата и можностите што ги нуди. Финалето ќе се одржи на 18. мај 2018 година, а полуфиналињата се закажани …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛЕДАЈТЕ: Прва епизода од детската серија “СВЕЌИЧКАТА ОГИ”

Македонската компанија Дримленд, сопственик на познатиот ланец игротеки во Скопје, лансира онлајн серија за деца од претшколска возраст. Од денес, на YouTube каналот на “Свеќичката Оги” сите деца може да ги следат авантурите на најсимпатичната роденденска свеќичка во земјата на соништата, Дримленд. Преку другарувањето со Свеќичката Оги, Тортичка, нилското коњче …

Повеќе »