ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО) Водител „зевал“ во живо во утринска програма

На Бен Браун, водител на „Би-Би-Си“ му се случила непријатна ситуација откако помислил дека програмата е завршена. На видеото, кое се појави на социјалните мрежи, се гледа како водителот седи „легнат“ на стол и зева. Кога сфатил дека камерите се вклучени и дека програмата сè уште трае, тој брзо се …

Повеќе »

Шехерезада се откажува од глумата: Приоритет сопругот и децата

Популарната турска актерка Бергузар Корел истакнала дека можеби нема да се врати на ТВ екраните. Причината за тоа е едноставна и лична. Актерката истакнала дека повеќе не може да работи во ист интензитет и ритам како порано. Сега им дава предност на своите деца и семејството. Таа не е подготвена …

Повеќе »

Од вечерва на МРТ стартува 5. сезона на „Преспав“

Денес, на 18ти декември на МРТВ1 започнува емитувањето на новата 5та сезона од ТВ серијата Преспав, со почеток во 20.15 чсот.  Новите 20 епизоди од петата сезона се снимаа во септември и октомври 2020. Нашата цел беше да се запазат сите протокли за заштита од ширење на корона вирусот, а при …

Повеќе »

(ФОТО) Први фотографии на Колинда како глумица!

Регионалните медиуми веќе некое време „зујат“ за улогата што ја има поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ во серијата „Дар Мар“. Со оглед на големиот интерес на локалната публика, порталот Dnevnik.hr донесе ексклузивни фотографии од сетот на споменатата серија, додека во Дневникот на Нова ТВ гледачите ќе имаат можност од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Серијата на Нетфликс ја нападнале поради „непотребните сцени на секс“: До втората епизода сите голи

Новата серија на Нетфликс „Tiny Pretty Things“ (Ситни убави работи) е критикувана од многу гледачи за „безобразно непотребни сцени со секс“. Тинејџерската драма ја следи Невех, елитна балерина на која и се нуди посакувана позиција во Балетската академија во Чикаго – откако главната sвезда била убиена со туркање од покривот. …

Повеќе »

(ФОТО) Американска водителка завршила во болница – Шерон Озборн позитивна на короан вирус: Се огласила и испратила јасна порака!

Американската водителка Шерон Озборн е позитивна на коронавирус. Таа објавила на својот Инстаграм профил, па ги известила и своите обожаватели. Шерон открила и дека накратко била хоспитализирана поради респираторните проблеми што ги имала. “Морам да ви кажам дека сум позитивен на ковид 19. По кратка хоспитализација, се опоравувам далеку од …

Повеќе »

(ФОТО) Не им требаше долго: Кардашијанки се враќаат на малите екрани

Познатото реално семејство Кардашијан на почетокот на есента објави дека ќе престане да го снима сопственото реално шоу. „Keeping Up with the Kardashians” “ повеќе нема да се емитува, а 20-тата сезона ќе биде последна. Сепак, одлуката за повлекување од малите екрани не траеше долго. Имено, само неколку месеци подоцна, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата серија на „БиБиСи“ има ужасно многу нецензурирани сцени на секс

BBC има нова шокантна серија „Industry“ (Индустрија), која ги изненади гледачите со количината на експлицитни сцени. Во серијата, многу млади и амбициозни луѓе желни за успешна кариера во областа на финансиите, поминуваат повеќе време целосно голи отколку во одела. Ликовите од серијата испраќаат голи фотографии до колегите, имаат секс во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Какво бламирање: Водителка на „Пинк“ го прашала Дејан Матиќ: „Дали не гледате?“

Не би постоел никаков проблем ако општо не е познат фактот дека популарниот пејач е слеп… Водителката на емисијата „Премиера викенд Специјал“, што се емитува на ТВ Пинк, направила голема грешка, прашувајќи го пејачот Дејан Матиќ – дали ме гледате? Матиќ се приклучил на шоуто преку повик на Вибер, во …

Повеќе »