ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО) „Еден на Еден“ го угости Неле Карајлиќ: „Во Македонија сопругата ме праќа со список!“

Легендата на југословенскиот рокенрол, Неле Карајлиќ доаѓа во „Еден на Еден“. Во едночасовниот специјал, кој ќе се емитува оваа недела на „Канал 5“, Др. Неле Карајлиќ зборува за неговата неодамнешна лична трагедија – загубата на неговиот брат. Жаре ќе го наврати Неле и во годините кога се формираше „Забрањено пушење“ …

Повеќе »

(ФОТО) Близначките од „Пријатели“ имаат по 16. години и глумат во хит филм – еве како денес изгледаат!

Кали и Ноел Шелдон, близначките кои ја играа преслатката ќерка на Рос и Рејчел во деветтата и десеттата сезона на „Пријатели“,се тинејџерки кои глумат во новиот филм на оскаровецот Џордан Пил. Сестрите Шелдон кои денес имаат по 16. години, ги глумат Бека и Линдси Рајлерм ќерки близначки на Кити, лик …

Повеќе »

(ФОТО) Се враќаат омилените членови на Фамилија Марковски: Од есен нови епизоди од нивното секојдневие!

Серијата „Фамилијата Марковски” чие дејствие е инспирирано од вистинити настани од секојдневието на македонските граѓани, со првата сезона ги освои македонските тв гледачи на кои оние осум епизоди од првата сезона им беа малку… Продуцентите поттикнати од одличниот прием на серијата веќе ја работата втората сезона која на програмата терба …

Повеќе »

(ВИДЕО) Култната серија „Deadwood“ добива свое филмско продолжение

НВО објави официјален тизер за продолжение на серијата „Deadwood“, која имаше три сезони, во период од 2004. до 2006. година. Легендарната серија на Дејвид Милч, се враќа на 31. мај во форма на долгометражен филм. Според авторите на серијата и филмот, ова воедно ќе биде и завршно поглавје за главните …

Повеќе »

(ФОТО) Во „Еден со еден“ прв свадбен подарок за Саша Ковачевиќ!

Бројни обожавателки вчера чекаа пред студиото на „Еден на Еден“ каде се снимаше епизодата со Саша Ковачевиќ. Српскиот пејач беше пречекан со многу љубов од сите присутни во публиката, но не остана само на тоа. Две верни обожавателки, на Ковачевиќ му донесоа подарок за неговиот нов ресторан во Белград. Ковачевиќ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фчерашни новости во истрага во Охрид!?

Екипата на „Фчерашни новости“ тркна до бисерот на Балканот, Охрид, за да дознае каква мерка презела локалната власт и по кој повод. Со почетокот на пролетта, освен цвекињата, расцутеа и поетите, а фчерашни не би биле тоа што се ако не дознаат како помина денот на поезијата во Македонија. Од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Една фотографија од „Игри на престолот“ ги шокирала фановите и открила кого нема да го гледаме во продолжувањето

Нетрпението на фановите на „Игри на престолите“ пред излегувањето на првата епизода од последната сезона секој ден се’ повеќе расте, а посебно внимание привлекла една фотографија на социјалната мрежа Инстаграм кој ја споделил Питер Динклиџ. Динклиџ кој ја толкува улогата на Тирион, со фановите споделил фотографија поради кои многумина се …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот глумец се смирил со 20. години помладата сопруга: ’И простил што премногу троши!?

„Дали е доволно јасно?“, ги прашал Дениз пријателите и им појаснил дека и понатаму е во љубов со манекенката. Чудно е што Озџан нема среќа во љубовта кога многу жени го нарекуваат „фатален“… „Немам среќа во љубовта. Тоа никако не го совладав. Можам само да кажам дека повеќе нема да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Американците направиле мини серија за Чернобил – премиерата во мај!

Новата историска драма „Чернобил“ на 6. мај ќе има своја премиера на американската ТВ мрежа НВО. Мини серијата содржи шест епизоди посветени на катастрофата која се случила во нуклеарната електрана во Чернобил на 26. април 1986. година и на луѓето кои херојски го жртвувале своето здравје за да ги санираат …

Повеќе »