ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО+ФОТО) Од вечерва на Канал 5 стартува втората сезона на популарната серија „Фамилијата Марковски“: Нови авантури од секојдневието!

„Со втората сезона одиме уште подалеку, обработувајќи теми како семејното насилство, зависноста од коцкање и онаа можеби најболна тема за македонското општество – иселувањето на младите. Дејствието и овој пат е инспирирано од вистинити приказни од животот на граѓаните“ Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од сабота на „Канал 5“ се враќа „Фамилијата Марковски“

Долгоочекуваната втора сезона од популарната македонска серија „Фамилијата Марковски“ ќе почне со премиерно прикажување оваа сабота (09.11.2019) во 19.20 часот на телевизијата „Канал 5“. Серијата минатата сезона ги освои симпатиите на публиката прикажувајќи го секојдневието на членовите на фамилијата Марковски и предизвиците што ги носи живеењето во едно дисфункционално општество. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ СОБЛЕКОЛ СРЕДЕ ЕМИСИЈА и сите ги шокирал со својот изглед – во седмата деценија!

И’ во седмата деценија од животот, славниот бодибилдер се пофалил со совршено вајано тело и мускули. Петар Челик има освоено 18. титули на Светскиот шампион за 55. години како што тренира и сè уште се натпреварува. Петар многу се грижи за неговиот изглед, а во изминатите 70. години изел 200.000 …

Повеќе »

Што е досега познато за „Куќата на змејовите“ спин-оф серијата на познатата „Игри на престолите“?

„Од застрашувачките тајни истории на Вестерес до вистинското потекло на Белите шетачи, мистеријата на Истокот па се до легендата за Старк, само едно е сигурно – тоа не е приказна за која мислиме дека знаеме се“ Веста за новата серија на HBO која припаѓа на светот на „Игри на престолите“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од денеска на „ТВ24“ почнува да се емитува првата тинејџерска ситком-серија „Гласна куќа“

„Не само што сметаме дека ќе ја гледаат, туку како родител сметам дека оваа серија е задолжителна и за родителите, бидејќи содржината на проектот е многу искрена и реална…“   Вечерва, 28 октомври, во 19 часот и 15 минути, на „ТВ 24“ почнува да се емитува „Гласна куќа“, првата тинејџерска …

Повеќе »

(ВИДЕО) „МИ СЕ ЛОШИ“: Погледнете како членка на жирито во хрватскиот „Суперталент“ реагирала на настапот на „кршачката со гради“

Настапот на Басти Харт во синоќешната епизода на „Суперталент“ многумина оставил во чудо, но никого како членката на жирито, Мартина Томчиќ, која не можела да ја скрие својата згрозеност седејќи пред бината додека на неа 58. годишната Американка со своите гради кршела разни предмети. „Јас ова не можам да го …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТНО – ВО МАНАСТИР СЕ СНИМА РЕАЛНО ШОУ: Руската православна црква прави свое риалити за изгубени души!

Телевизијата поврзана со Руската православна црква објавила повик за апликации за реалното шоу што треба да се снима во манастир кој се наоѓа на островот среде езеро на средина на патот помеѓу Москва и Санкт Петербург. „Пронајдете се и дознајте за светот на манастирскиот живот“, е слоганот на огласот  во …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ почнува со Перо Антиќ: Првпат отворено за ноќта кога го уапсиле во Њујорк!

Новата сезона на „Еден на еден“ ќе стартува во недела, 27. октомври, со Перо Антиќ кој решил токму на Жаре и неговите гледачи да им открие досега „тајни“ работи… За искуството во НБА и во европските клубови, за ноќта кога го привеле во Њујорк, за страста кон автомобилите, за моментот …

Повеќе »

СЕ СНИМА ЧЕТВРТАТА СЕЗОНА ОД „ПРЕСПАВ“– 100 ЕПИЗОДИ ОД НАЈУСПЕШНАТА ТВ СЕРИЈА

Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, „Преспав“ ќе одбележи јубилеј – 100 епизоди од најуспешната ТВ серија во македонскиот медиумски простор. Започна снимањето на четвртата сезона на „Преспав“ која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век и најголем успех. Со продуцирање на новите 20 епизоди од четвртата сезона, …

Повеќе »