ТВ ЕКРАН

(ВИДЕО+ФОТО) Зоран Заев во „Еден на еден“: „Британија си замина – ние да дојдеме на нивното место!“

Во недела, во најновото издание на „Еден на еден“ гостин на Жаре ќе му биде Зоран Заев… Меѓу многуте приватни и професионални приказни, поранешниот премиер раскажал за своите студентски денови, за детството, за семејството, за својата прва работа, за она што најмногу го исполнува во слободно време.На прашањето на Жаре …

Повеќе »

(ФОТО) „Лица и дела“: За сите љубители на македонскиот фолклор!

Мери Младеновска во вечерашното издание на „Лица и дела“ поблизу ќе не запознае со работата на КУД „Китка“, Истибања. Интересно е што ова Култутно – уметничкото друштво има, покрај постарите членови, и многу млади луѓе кои со љубов ја негуваат македонската фолклорна традиција. Доколку и вие сте љубители на македонскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“: Дали ќе формираат доволно добар циркус за да им парираат на политичарите?

Во нашата држава веќе подолг период не гостувал ниту еден циркус па „Фчерашни новости“ го поставуваат прашањето – Зошто е тоа така? Можеби причината за тоа е дека политичарите им ја земаа работата на циркусантите, па тие се плашат да им парираат. Фчерашни новости решија да ја исправат таа неправда …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОЧЕКУВАН ОДГОВОР – Бламирање среде емисија во живо:„Бев со тебе на задното седиште во автомобилот!“

Легендарниот музичар Бери Менило се појавил на утринската програма на британската телевизија и ја шокирал презентерката Кејт Геравеј. Причината за неговото вклучување беше неговиот нов албум „Night songs II”“ (Ноќни песни II), но и потсетник за старите хитови што му ја донесоа титулата „жива легенда“. Бери најпрво зборувал за неговиот …

Повеќе »

(ФОТО) На бина без ништо на себе: Данска водителка врачувала награди потполно гола!

Данската водителка Иви Стовинг ги врачувала наградите на доделувањето на „Zulu awards”, потполно гола. Иби пред бројната публика излегла без ништо на себе. Единствено што го красело нејзиното меѓуножје била големата црвена буква „З“, а се претпоставува дека тоа означува назив на наградата на истоимената телевизија која која доделува награди …

Повеќе »

(ФОТО) Водителката, која неодамна си го претепа момчето, е пронајдена мртва

Каролине Флак, поранешна водителка на британското реално шоу Love Island, е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Лондон. Имаше 40. години. Веста за нејзината смрт е потврдена од нејзиното семејство и извештаите на Би-Би-Си дека презентерката си го одзела животот. „Можеме да потврдиме дека нашата Каролина починала денес, 15 февруари. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ откриваат што значи влезот во НАТО за Македонија?

Додека сите граѓани на нашата република се прашуваат што точно значи влезот на Македонија во Нато, нашиот репортер Кузман Статива тоа го дознава од прва рака. Што добива, а што губи Македонија? Дали да се слави Валентајн или Трифун? Познатите полицајци Алфа и Буби спроведоа една несекојдневна акција која ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на еден“ домаќин на Тино и Атанас кои ќе се претстават како Заев и Мицкоски!

Дел од шоуто што не смеете да го пропуштите ќе биде и надсинхронизацијата на Атанас и Тино, тие ќе бидат во улогите на Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски ќе му бидат гости на Жаре во новата Еден на Еден, во недела, на Канал 5 телевизија …

Повеќе »

„Лица и дела“: Мери Младеновска домаќинка на Стојко Митковски од КУД „Китка“

Во вечерашното издание на „Лица и дела“ гостин е Стојко Митковски, претседател на КУД „Китка“ од Истибања… Митковски е голем уметник и човек кој ја негува македонската традиција и фолклор. КУД „Китка“ има настапувано на многу манифестации во Македонија но и надвор од нашата земја… И, мора да признаеме дека …

Повеќе »