ТВ ЕКРАН

(ФОТО) ГАБРИЕЛА Е ЧЕСТО ПРОВОКАТИВНА – „Злобничка“ се соблекла како од мајка родена и го покажала занесното тело:„Сакам да сум гола!“

Габриела Спаниќ, глумица и пејачка од Венецуела, најпозната по главната улога во тв новелата „Злобничка“, се сликала гола за да ги најави претстојните настапи ширум Америка. „Сакам да сум потполно облечена или потполно гола. Не сакам ништо половично“, ја цитирала Мерилин Монро во описот на фотографијата на Инстаграм. Славната Габи, …

Повеќе »

„Лица и дела“ вечерва со Мери Младеновска и др. Инес Црвенкоска

Вечерва „Лица и дела“ ќе бидат домаќини на професор доктор Инес Црвенкоска Ристеска, професор на факултетот по антропологија и етнологија… Домаќинот на „Лица и дела“, Мери Младеновска со гостинката ќе разговара за стрип традицијата во однос на демонологијата и митологијата на Македонците, поконкретно во поголемиот дел на Скопје но и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со упатство како да се справите со корона вирусот

Нема место за паника! Додека сите се во паника и не знаат кај тераат, „Фчерашни новости“ на едно место ги собра најголемите експерти и познавачи на вируси и слично, за да одговорат на прашањето кое ептен го мачи народот, како да се справите со корона вирусот и зошто да не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕ ЈА ПРОПУШТАЈТЕ „ЕДЕН НА ЕДЕН“ ВО НЕДЕЛА: Шампионска емисија со Новак Ѓоковиќ и „Медена земја“

„Еден во еден“ во недела навистина не смее да се пропушти… Многу оскаровски приказни, но и приказни од нивните патувања низ светот, раскажаа Тамара Котевска и Фејми Даут, креаторите на „Медена земја“ во „Еден на Еден“, а ќе ги гледаме во недела во 18.30 на Канал 5. Интересно е што …

Повеќе »

Од 2. март на полноќ на ТВ ќе може да се гледаат само трите канали на јавниот сервис!

Здружението на ИКТ при Стопанската комора на Македонија, каде што членуваат сите оператори, донесе заклучок да го прекине реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали на 2 март 2020 година, вечерта на полноќ. Операторите ќе продолжат со реемитување на каналите на јавниот сервис: МТВ1, МТВ2 и Собранискиот канал. Како …

Повеќе »

ПАНИКА – ЕВРОВИЗИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ОТКАЖАНА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ! Јавноста е загрижена, никој не е сигурен каква е состојбата!

Коронавирусот се шири со таква брзина што се поставува големо прашање – дали постои можност оваа година да се одложи Евровизија или можеби дури и да се откаже. Имено, други големи настани како Светското првенство во атлетика,неколку квалификациски олимписки турнири,се откажани,а снимањето на филмот на „Невозможна мисија“ беше прекинато. Сепак, …

Повеќе »

(ФОТО) Се снимаат „Пријатели“: Глумците ќе добијат по 2,5 милиони евра!

НBO Max ги обезбедил правата за серијата за 425. милиони доалри. Глумците ќе учествуават и во продукцијата на епизодите, а секој од нив би можела да заработи помеѓу 2. и 3. милиони евра. Метју Пери (50) во почетокот на февруари ги излудел своите обожаватели на социјалните медиуми со само еден …

Повеќе »

(ФОТО) ПОРАНО НЕМАЛА НИТУ ДЕНАР – Била во брак само 15. месеци, а денес сите ја знаат како МАЈКА СУЛТАНИЈА – На 76. години изгледа неверојатно!

“Долго време немам никој. Кога не се чувствувам емотивно, не сакам дури ни да излегувам на вечера со таа личност. Со години не сум ниту вечерала со машките колеги. Вистината е дека со возраста станува се потешко да се најде некој кој има исти животни цели како што имам јас, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ал пачино првпат во телевизиска серија: Ќе глуми во „Ловци“!

Ал Пачино првпат во својата повеќе од 50. години долгата кариера како глумец,ќе се испроба и во ТВ-серија со 10. епужизоди. Прикажувањето започна вчера на Амазон Прајм Видео. Приказната на „Ловци“ (Hunters) е сместена во Њујорк, во 1977 година, и го следи Мајер Оферман (Ал Пачино), водач на групата ловци …

Повеќе »