актуелности

(ВИДЕО+ФОТО) Секси шоу: Едвај ги запреле, да немат секс,среде емисија!

Стриптизерката Јасмин и пожарникарот Азан учествувале во сегментот на австралиската утринска радио емисија во кој самци се соблекуваат еден пред друг. „Според правилата, не смеете да имате секс во студиото за време на јавување во живо, но можеме да ви понудиме просторија за таа намена“ и рекол водителот на австралиската …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТВ Алфа (сабота)- 12:30: „Урбан блок“ со нови содржини

Во денешното издание на „Урбан блок“ на Кат продукција, кое се емитува на ТВ Алф во 12:30 часот ќе гледате: – што е курје око или народски кажано жуљ? Зошто се појавува и како се лекува ќе откриете од разговорот со доктор Анета Кајсторовска – кои се најновите начини за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТВ Алфа (недела) – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот …

Повеќе »

Починал глумец од серијата „Кафулето наздравје“

Џеј Томсон бил болен од рак. Со него до крајот биле неговата сопруга Сали Мичелсон и тројцата синови. Публиката го памти по улогите во сериите „Кафулето наздравје“ и „Марфи Браун“. Двојниот добитник на наградата Еми, Џеј Томас, починал во 70. година живот. Комичарот познат по улогата на Џереми Голд во …

Повеќе »

Супер вест за фановите: Омер и Дефне повторно заедно

Откако постигнаа голем успех преку ликовите на Дефне и Омер од серијата „Изнајмена љубов“, актерите Бариш Ардуч и Елцин Сангу подготвуваат нешто ново. Имено, во турските медиуми се појави информација дека популарната двојка повторно ќе глуми заедно на филмското платно и тоа во уште една серија чии детали ќе бидат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Професионализам: Додека известувала за пожар, во живо, на новинарка и’ гори под нозете

Репортерката на ТВ Н1 Сараево, Џенана Каминиќ останала изненадена кога пожарот за кој известувала во живо од подрачјето на Чапљина буквално и дошол до местото каде стоела. Новинарката Каминиќ застанала пред огнот кој се приближувал до куќите во населбата Модрич за да ја долови сериозноста на ситуацијата кога зачудудено сфатила …

Повеќе »