Технологија

А1 Business со најнова атрактивна понуда за деловните корисници

6 месеци без месечна претплата во A1 Business Combo и неограничен интернет 150GB национален мобилен интернет Македонија со огромно задоволство ја најавува новата атрактивна промоција наменета за деловни корисници која нуди решение за неограничена комуникација за сите компании. Во рамки на септемвриската промоција, бизнис корисниците на А1 имаат единствена можност …

Повеќе »

Неверојатна снимка: Со авион прелетал преку два тунела со 245 километри на час и го соборил светскиот рекорд

Италијанскиот пилот Дарио Коста во саботата влезе во Гинисовата книга на рекорди. Летајќи низ два тунели на автопатот Северна Мармара во Истанбул, Дарио го собори светскиот рекорд во најдолгиот лет со авион низ тунелот. Неговиот лет низ тунелите Т1 и Т2 траеше вкупно 43,44 секунди. View this post on Instagram …

Повеќе »

ИДЕАЛНИ ЗА ВО ГРАД: Ова се најтесните автомобили на пазарот

ГОЛЕМИНИТЕ на паркинзите се исти со децении. Автомобилите не се. Логиката вели дека работите се менуваат со текот на времето, и ако ја земеме предвид зголемената големина на автомобилите, јасно е дека автомобилите стануваат се потешки за движење низ градските улици изградени пред 50 или повеќе години. Маневарските својства се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил. Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет. Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти …

Повеќе »

И’ тоа е можно: Казнета со 192.825 евра за брзо возење

Дали овој рецепт треба да се примени и во Македонија? Во Швајцарија, еден милионерка е осудена на парична казна од 192.825 евра за брзо возење. Оваа претприемачка го возеше својот „Ренџ Ровер“ со брзина од 93, километри на час низ мал град во таа земја. Како што објавија неколку швајцарски …

Повеќе »

А1 Македонија e најголемиот оператор со најбрза мобилна мрежа

Најдобрата понуда во мобилната телефонија со неверојатни 100GB мобилен интернет месечно, богато конвергентно портфолио, најсовремени телефони и супериорна услуга на најбрзата мобилна мрежа се само дел од поволностите што ги добиваат корисниците на А1 Македонија во септемврискатапромоција. Скопје, 03 септември, 2021г.–А1 Македонијасо гордост ја одбележува втората година од воведувањето на …

Повеќе »

Македонски Телеком прославува 100 000 Magenta 1 семејства

100 GB промотивен мобилен интернет преку TelekomMK app  Magenta 1 за прв пат излезе на пазарот пред шест години, како пакет кој ги обединува сите Телеком услуги, на едно место, за целото семејство и за сите бизнис потреби. Во текот на годините, Magenta 1 постојано се надоградуваше, се прилагодуваше на очекувањата на корисниците и воспостави нови стандарди.    …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Opel ја претставил новата Astra и објавил почетна цена од 22.454 евра

Заедно со Corsa, новата Astra е најзначајниот модел на Opel во сегментот на патнички автомобили. Еве што нуди во новото издание. Како што веќе видовме во објавата, Opel, земајќи ја основата од концернот PSA, го украсил Vizir со предниот дел и на тој начин го направил препознатлив модел. Дали е …

Повеќе »

(ВИДЕО) 174 автомобилски класици скриени со години под прашина одат на аукција

СИТЕ заинтересирани имаат можност да ги видат сите автомобили што одат на аукција во живо. И ова е дефинитивно случај што не се случува често. Дури 174 автомобили излегуваат на аукција, а повеќето од нив ќе бидат пуштени во продажба по многу повисоки цени по темелно реновирање. Видеото објавено од …

Повеќе »