Технологија

Huawei ги претстави HUAWEI × GENTLE MONSTER Eyewear II, отворајќи пат за паметната аудио мода

Заедно со глобалната премиера на серијата на паметни телефони Huawei Mate 40, Huawei, официјално ја претстави новата генерација паметни очила – HUAWEI × GENTLE MONSTER Eyewear II. Исклучителниот иновативен уред ја следи филозофијата на комбинација на технологија и мода. Паметните очила од втората генерација продолжуваат да се фокусираат на квалитетна …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) СЕКОГАШ ПРАКТИЧНА – И’ „Буба“ може да биде кампер!

Стиви Гудфелоу се одлучи за проект во кој фокусот е на Буба. Станува збор за модел од 2.000 година со 1,8 литарски турбо мотор, на кој му е дадена нова намена. Гудфелоу направил големи модификации, а резултатот од неговата работа е комбинација од пикап и кампер. Крајниот производ изгледа одлично …

Повеќе »

(ВИДЕО) Непрописно претекнувал со Порше па во сударот „собрал“ велосипедист

НОВО видео покажува колку е лесно да се најдете во потенцијално опасна ситуација во сообраќајот. Снимката доаѓа од Сантандер во североисточна Колумбија. На него се гледа велосипедист како се вози на сред лента, проследено со возилото од кое се снима. И покрај тоа што станува збор за пат со многу …

Повеќе »

Чекор напред со HUAWEI Mate 40 серијата: Huawei ја претстави најмоќната постава на Mate досега

Huawei Consumer Business Group (BG) денес ја засили својата линија на производи со напредната серија HUAWEI Mate 40, најновите револуционернипаметни телефони што им овозможуваат на корисниците чекор напред во технологијата. Прикажувајќи го врвот на технологијата на Huawei, новата серија ја зајакнува посветеноста на компанијата кон иновациите инепоколебливата решеност да го …

Повеќе »

Сезоната на подарување е отворена: Samsung Galaxy Watch 46mm на подарок со купување на одредени уреди

Компанијата Samsung дојде до позицијата лидер во глобалната индустрија на мобилните уреди преку врвниот квалитет на производите и ставањето на потребите, желбите и интересите на корисниците секогаш на прво место, па за нив подготви посебна промоција која што почнува од 22. октомври до 22. ноември. Со секое купување на телефоните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Раиконен го преплашил тимскиот колега:„Кими те молам забави, ‘се по***в од страв’!“

Кими Раиконен го исплашил до смрт неговиот тимски колега Антонио Ѓовинаци од Алфа Ромео за време на зафрканција на легендарната патека Нордшлајф во близина на Нирбургринг. Алфа Ромео, во соработка со Формула 1, ги испратила Кими и Ѓовинаци на патеката, а Ѓовинаци морал да му постави на Кими 23 „или-или“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Електричен Volkswagen ID.3 на crash тест: Еве како поминал

VOLKSWAGEN очекува многу од ID.3, така што овој резултат не е изненадување. Претпоставувате, првиот исклучиво електричен модел на Volkswagen на посебна платформа го помина тестот за безбедност на EuroNCAP со одлични резултати, односно со пет освоени sвезди. Про-перформансите постигнаа 87% за заштита на возрасни патници, 89% за заштита на деца …

Повеќе »

Брзо и едноставно плаќање за повеќе време со вашите најмили  

Сигурноста и благосостојбата на своето дете е приоритет број еден за секоја мајка. Се разбира, секое новороденче има потреба од својата мајка во првите месеци од неговиот живот. Но, не секоја мајка има помош во било кое време кога станува збор за секојдневните обврски, во кои спаѓаат банкарските услуги, плаќањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Инфлуенцер со Ламборџини се забил во Шкода и го убил возачот

Во страотна сообраќајна несреќа смртно настрадал возачот на Шкода… Полицијата веднаш пристигнала на местото на несреќата, го однела познатиот германски инфлуенсер во болница и потоа го уапсила. Несреќата се случила на германскиот автобан (А66) недалеку од Хофхајм, а претходела илегална трка. Зад воланот на зелениот Lamborghini Aventador S се наоѓал …

Повеќе »