занимливости

(ФОТО) Секси девојката на Флојд Мејвотер откако „го разбил“ МекГрегор, се стиснала покрај него само во градник

Откако Мејвотер ја одбранил честа на боксот во мечот со МекГрегор, му се придружила и неговата наводна девока, Ебигејл Кларк и му го украла шоуто. Згодната риалити звезда позирала со славниот „Money“ во предизвикувачка комбинација која се состоела од градник и многу малечки гаќички и со своето деколте го привлекла …

Повеќе »

(ФОТО) Мајстори на теренот и во изборот на девојките: Еве какви убавици имаат фудбалерите на Вардар

Македонските фудбалски херои, фудбалерите на Вардар, покрај знаењето кое што го покажуваат на теренот, мора да ги пофалиме и за изборот на понежниот пол, вистински убавици шетаат со вардаровите фудбалери. Филип Гачевски, голманот кој во 180 минути буквално го откажа Фенербахче, веќе неколку години е во врска со преубавата Деспина …

Повеќе »

Меси во Реал: Мадриѓаните официјално го потврдиле трансферот па…

„Меси добредојде“ стоело повеќе од еден час на Твитерот на Реал Мадрид. Шокантната објава во првите 45. минути била споделена повеќе од 27.000 пати пред во клубот да сфатат за што станува збор. Секако, Реал бил само еден во низата клубови кои овие денови биле мета на хакерските напади. Откако …

Повеќе »

Рафаел Надал ќе добие статуа пред комплексот на „Ролан Гарос”

Француската тениска федерација донела одлука на десеткратниот победник на францускиот грен-слем, Рафаел Надал да му подигне статуа пред комплексот на „Ролан Гарос“. Претседателот на Француската тениска федерација, Бернард Гудичели ја информирал јавноста дека во целиот процес е вклучен и самиот, Рафаел Надал со кого успеале да ја изберат статуата и …

Повеќе »

Погледнете го овој добитен тикет за вчерашниот натпревар Вардар-Фенербахче

Погледнете го овој добитен тикет за вчерашниот натпревар Вардар-Фенербахче Двојна радост синоќа имаше големиот вардаров навивач Златко Богески. Секако немерлива е радоста за пласманот на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа, но огромна е радоста и за обложувачката добивка со која само ја потврдил љубовта кон црвено-црните бои. …

Повеќе »

Меси со „хет-трик“ и вон од терените

Најдобриот аргентински фудбалер, Лионел Меси често постигнува хет-трик на фудбалските терени, а како што пишува весникот „Оле“, Меси ќе постигне хет-трик и вон од терените. Станува збор за фамилијата, бидејќи сопругата на играчот, Антонела е бремена во втор месец. Тоа значи и дека парот наскоро ќе добие трето дете. Бидејќи …

Повеќе »

(ВИДЕО) По стапките на татко му: Синот на Шумахер ќе вози на Гран при во Белгија

Синот на Михаел Шумахер ќе демонстрира еден круг во Бенетовата Формула од 1994. година. Во тој автомобил Шумахер првпат заседнал на постољето. Пред 25. години Михаел Шумахер првпат победил на трка на Формула 1. Неговиот 18. годишен син, Мик, овој викенд ќе седне во легендарниот болид на Бенетон од 1994. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пресметка на тенискиот терен: Тренерот и тенисерката се скарале и размениле тешки зборови

На мечот на првото коло на ВТА турнирот во Конектикат (САД) на теренот на мечот помеѓу Јулија Путинчева и Ализ Корне. Казахстанската тенисерка Путинчева збеснала на својот тренер бидејќи не и аплаудирал на нејзините освоени поени во мечот во кој е поразена со 6:0 и 6:0. Тренерот се обидел да …

Повеќе »

(ФОТО) Тивка војна во Барселона: Клубот најавил дека ќе го тужи Нејмар а играчите се сликале со „пребеганиот“ фудбалер

Повеќе не е тајна дека во Барселона, после долги години на релацијата играчи и управа на клубот владее голема криза. Лионел Меси и понатаму одбива да го потпише новиот договор, главните ѕвезди на тимот наводно се незадоволни со слабите активности на клубот на пазарот и девет дена пред крај на …

Повеќе »