актуелно

FRANCE FOOTBALL – Спектакуларниот трансфер на Роналдо пропаднал поради корона вирусот

Наводно, се било усмено договорено… Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо решил да го напушти Торино за ПСЖ, но сè пропаднало поради пандемијата на коронавирус. Португалецот добил понуда од францускиот шампион што ќе го направела најплатениот фудбалер на светот. Очигледно, сè беше договорено усно … Но, дури и’ богатите парижани по …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАЗИЛ – Се обидел да го изнесе играчот на носила: Завршило урнебесно!

Никако да му тргне… Фудбалот скоро секој ден нуди неколку натпревари и убави потези, но нема и недостаток на смешни и урнебесни ситуации. Бидејќи живееме во ерата на Интернет и социјалните мрежи, многу интересни случки од различни делови на светот се шират низ социјалните мрежи и стигнуваат до сите наши …

Повеќе »

СЕРИЈА А – Прекината серијата на Меси: Европа добила нова „Златна копачка“

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле е официјално најдобриот стрелец во Европа, односно добитник „Златна копачка 2020“, бидејќи Кристијано Роналдо не е во конкуренција за саботниот натпревар помеѓу Јувентус и Рома. Роналдо е единствениот играч кој теоретски можеше да го престигне Имобиле на списокот на стрелци, со оглед дека тој постигна …

Повеќе »

Меси ја напушта Барселона во бизнис од 260. милиони евра!

Лионел Меси, официјално најдобриот фудбалер на светот, ова лето би можел да ја напушти Барселона. И покрај тоа што челниците на Интер негираат дека Меси е нивна цел, италијанските и шпанските медиуми пишуваат дека „нероазурите“ ќе одат по Аргентинецот. Клубот од „Ѓуземе Меаца“ му спремил на Меси плата од 50. …

Повеќе »

(ФОТО) ЃОКОВИЌ ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО:Тој е единствен од топ тенисерите кој донираше за Ковид-19 во три различни земји! Каде се Федерер и Рафа?

Новак Ѓоковиќ е феномен на но и надвор од теренот, што го докажува повеќе од една деценија. Најдобриот тенисер на планетата е единствениот играч кој помогна во три различни земји за време на пандемијата на коронавирус. Српскиот тенисер е единствениот човек од светот на спортот кој во овие тестирани времиња …

Повеќе »

ГО ПРОПУШТА СИЛВЕРСТОН – Серхио Перез е првиот возач на Формула 1 кој е заразен со корона вирус

Mексиканскиот возач на Формула 1, Серхио Перез е позитивен за коронавирусот, соопшти автомобилската организација на Твитер. Перез ќе го помине следниот период во самоизолација и нема да учествува во трката за Големата награда на Велика Британија, што се одржува овој викенд на патеката Силверстон, во близина на селото со исто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КОГА СУДБИНАТА ДИКТИРА – ПАДНАЛА ОД МОТОР И ГО СКРШИЛА ‘РБЕТОТ: Лекарите се бореле за нејзиниот живот, а таа 11. недели подоцна ги ШОКИРАЛА!

Тешката животна приказна на мотоциклистата во слободен стил Кристина Витолкас никого не оставила рамнодушен, особено лекарите кои предвидувале дека таа веројатно нема никогаш да застане на нозете по скршеницата на ‘рбетот. Иако и било кажано дека никогаш повеќе нема да оди по ужасната несреќа што ја оставила парализирана, таа, ниту …

Повеќе »

Втор  настап на Ристо Вуков Рико на Порше Карера ГТ3 Куп Италија

Младиот, но искусен и успешен македонски автомобилист Ристо Вуков Рико, викендов го очекува втората трка од сезоната во Порше Карера ГТ3 Купот на Италија со тимот на ГДЛ Рејсинг. За Вуков, како еден од најдобрите македонски автомобилисти, нема простор за одмор и опуштање, па максимално посветено се подготвува за новиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПОДГОТОВКИ И ОДМОР: Новак Ѓоковиќ со семејството во луксузен дом во Марбела

Новак Ѓоковиќ го напушти Балканот за да се повсети на подготовките за новите предизвици во продолжување на сезоната! По краткиот престој во Србија, а подоцна и во Хрватска, тој ја заврши својата балканска турнеја во Босна и Херцеговина, каде неколку дена уживаше во Високо, Требевиќ и Јахорина, по првата посета …

Повеќе »