светски звезди

(ВИДЕО) Принцот Хари и Кејт Мидлтон прават ѓевреци со голи раце: „Каде ви се ракавиците кога допирате храна?“

Кралската двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ги продолжуваат своите кралски должности па биле да ја посетат најпознатата пекарница за производство на ѓевреци во Лондон… Оваа пекара поради пандемијата на корона вирус била приморана да го редицира времето на работа но сега повторно се вратиле со работно време од 24. …

Повеќе »

(ФОТО) Бизарна тужба против Бред Пит: Ветил брак па избегал!

Извесна Кристина Кели, непозната за јавноста, го тужела Бред Пит затоа што, како што тврди, и ветил дека ќе се ожени со неа, и наплатил 40.000 долари и не го исполнил ветувањето. Откако ја добил тужбата, шокираниот актер објавил дека никогаш не ја контактирал Кристина, а особено негирал дека од …

Повеќе »

(ФОТО) Познат музичар (71) со петата сопруга, позната актерка, го чека шестото дете

Канадскиот музичар и познат поп-продуцент Дејвид Фостер ќе добие дете на 71-годишна возраст. Од минатите бракови со Б.J. Кук, Ребека Даер, Линда Томпсон, а потоа и Јоланда Хадид, славниот поп-продуцент веќе има пет ќерки – Сара, Ерин, Џордан, Алисон и Ејми. Според бројни медиуми, новороденчето го чека со својата двојно …

Повеќе »

Фановите загрижени што се случило: Најубавата глумица во Холивуд повеќе не личи на себе!

Многумина занемеле кога ја виделе… Фотографиите на Сандра Булок, на кои изгледа запуштено и неуредно, за кратко време го обиколија целиот свет и ги загрижија нејзините обожаватели. Една од најубавите актерки во светот е целосно непрепознатлива. Лицето и изгледа исцрпено и уморно, а гардеробата е неуредна. Веднаш се појави прашањето …

Повеќе »

(ФОТО) Хрватскиот музичар Кичо Слабинац приклучен на респиратор

Крунослав Кичо Слабинац кон крајот на јули бил на вградуање на три бајпаси. Сепак, состојбата се влошила, поради што тој бил поврзан со апарати за дишење, пишува хрватскиот весник „Јутарњи“. Познатиот музичар беше опериран во Универзитетскиот болнички центар Загреб, каде не се опорави како што беше планирано, поради проблеми со …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТИГНАЛЕ ДОГОВОР СО ПАПАРАЦИТЕ: Хари и Меган ја запреле дистрибуцијата на фотографиите на нивниот син Арчи

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган постигнаа договор со позната агенција за фотографии која без одобрение го фотографирала, дома, нивниот малолетен син. Војводата и војвотката од Сасекс поднесоа тужба во јули во која се наведува дека неименувани папараци го фотографирале нивниот син Арчи од беспилотни летала и хеликоптери „нелегално“ …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како изгледала Џорџина на Роналдо додека работела за 10. евра на саат

Животот на Џорџина Родригез (26) целосно се промени пред четири години кога го запозна Кристиано Роналдо (35). Тогашната sвезда на Реал Мадрид еден ден влезе во продавницата на Гучи, каде што Џорџина беше вработена како асистент во продажба. Вереницата на Роналд пред четири години заработувала десет евра на час, пишува …

Повеќе »

(ФОТО) Актерската ѕвезда се подготвува за најлошото: „Подготвив облека за погребот. Сакам да бидам убава!“

Актерката, 49-годишната Шенон Доерти во моментов минува низ тешка битка со малигна болест, а последните недели јавноста се соочува со сериозноста на нејзината сопствена здравствена состојба. Популарната Бренда, sвезда на хит серијата од 90-тите „Беверли Хилс 9021“, неодамна призна пред јавноста дека пишува проштални писма и снима видеа за своите …

Повеќе »

(ФОТО) Разголениот Хју Џекмен го покажал својот полов орган

Познатиот актер Хју Џекмен поради потребите на реклама за чевли бил потполно гол, а фановите биле шокирани од неговото меѓуножје. Австралискиот актер Хју Џекмен, се соблекол целосно гол во новата реклама за „Р.М.Вилијамс“ и на сите им ги покажа своите гениталии – што шокираше многу фанови ширум светот. На почетокот …

Повеќе »