светски звезди

(ВИДЕО+ФОТО) Тој е легенда на Холивуд и има 91 година, и е пресреќен во бракот со сопругата која е 46 години помлада од него!

Коментарите кога ќе се спомне голема разлика во години меѓу брачните партнери се најчесто познати…Многумина ги осудуваат, други коментираат дека станува збор за некаков интерес, трети немаат мислење, или не сакаат да го кажат… Но, можеби приказната на легендата на Холивуд, Дик Ван Дајк, ќе придонесе за подобро „разбирање“ на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче „крадело“ пуканки од принцот Хари а сега сите зборуваат за неговата реакција

Мало девојче, кое заедно со мајка си седела до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадела“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. Две годишната Емили била уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговарал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Беквалац прв пат проговори после третиот брак:„Ме исмеваат, но јас сум среќна“

Наташа Беквалац во почетокот на неделата му го изговорила судбоносното „ДА“ на избраникот Лука Лазукиќ, со кого очекува дете. Ова е трет брак за пејачката а поради тоа е често мета на лоши коментари. 💓 A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Sep 27, 2017 at 10:39am PDT Меѓутоа, …

Повеќе »

(ФОТО) Најконтроверзниот злосторник во историјата на САД наскоро ќе биде на слобода!

Поранешната ѕвезда на американскиот фудбал, О Џеј Симпсон, за неколку дена ќе биде пуштен на слобода откако служеше казна затвор во Невада, Лос Анџелес, јавува неговиот адвокат. Адвокатот, Малколм Лаверн вели дека Симпсон веќе прави планови што ќе прави откако ќе биде пуштен на слобода, но адвокатот се уште не …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е наследникот на Хефнер: Пораснал во Плејбој вилата, а сега е на чело на милионско царство

Купер Хефнер, најмладиот син на починатиот могул Хју Хефнер, моменталниот креативен директор на Плејбој, е наследникот на својот татко на чело на “Playboy Enterprises”, пишува “Time”. What makes a real man? Playboy's @CooperHefner explores masculinity. https://t.co/b5kJBKSXiL pic.twitter.com/WAn8bgFqcx — Playboy (@Playboy) September 21, 2017 26.годишниот Купер би требало да наследи милиони, …

Повеќе »

(ФОТО) Добитничката на Еми ги проживува своите најтешки денови

“Една од осум жени има рак на дојка. Денес сум јас една од нив. Добрата вест е што ја имам најпрекрасната фамилија и пријатели, кои ми даваат потпора. Лошата вест е дека не сите жени ја имаат среќата да оздрават, затоа тргнуваме во борба против ракот” Само еден ден откако …

Повеќе »

Му „го скршила срцето“: Хју Хефнер станал женкар поради предавството на оваа жена

На многу мажи Хју Хефнер им бил пример, поради својот хедонистички животен стил, но се чини дека за се’ била виновна една жена која го повредила… Првата сопруга на Хју се викала Милдред Мили Вилијамс и била негова љубов од средното училиште. Хју во неа бил вљубен „преку уши“ и …

Повеќе »

(ФОТО) Моника Белучи во тенкиот фустан покажала повеќе отколку што сакала

Италијанската глумица во Шпанија примила награда за својата богата актерска кариера, која и ја врачил колегата Џон Малкович. Белучи блеснала во розев фустан.. Моника Белучи (52) на 65. Филмски фестивал во Сан Себастијан покажала и’ повеќе отколку што очекувала. Шармантната Италијанка облекла розев фустан од тенок материјал под кој се …

Повеќе »

(ФОТО) Го покажала прстенот: Стетам и Роси тајно се венчале!

Британскиот глумец Џејсон Стетам дваесет години помладата убавица ја запросил во почетокот на минатата година. Тогаш за свршенички прстен „искеширал“ дури четврт милион фунти. Little Statham ☺️❤️❤️👼🏻 Congratulations mummy and daddy – @rosiehw and @jasonstatham xxx I'm in love! #love #TFLers #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #infant #instalike #black …

Повеќе »