светски звезди

Треба да се воведе закон за вакво „правење магариња“: Рики Мартин јавно се побунил против цените на авионските карти!

Порториканскиот музичар Рики Мартин (45) е најбогат латино пејач на светот, со кариера долга неколку децении. Со својата објава на социјалните мрежи многумина изненадил, кога поставил слика на која се гледа дека летот од Мајами до Сан Хуан, во еден правец, чини 2.200 долари. „Ова не е исправно! 2.249. долари …

Повеќе »

(ФОТО) Наташа Беквалац се омажи по трет пат: Еве како изгледаше оваа романтична венчавка

Пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот партнер Лука Лазукиќ го изговорија судбоносното „да“ на Ибица и тоа во кругот на семејството и блиските пријатели. Наташа и Лука веќе неколку дена престојуваа на Ибица за да се подготват за гостите. Сите се собраа за да присуствуваат на свадбата на поп пејачката и …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркле првпат видени заедно во јавност

Среќни, вљубени и модно ускладени прошетале држејќи се за раце… Откако започнаа гласините за нивната врска јавноста со нетрпение очекуваше да ги види заедно. А сега, тоа конечно и’ се случи. Принцот Хари и глумицата Меган Маркле прв пат како пар се појавиле во Торонто каде се одржуваат Invictus Games, …

Повеќе »

(ФОТО) Директно од Ибица: Први слики на Наташа Беквалац од венчавката

Наташа Беквалац денес ќе го изговори судбоносното „ДА“ на својот избраник Лука Лазукиќ. Двојката, како што е познато, одлучил венчавката да ја направи на Ибица, каде што пред шест години и’ се запознале. На Инстаграм се појавиле и првите фотографии од Ната и Лука, а еве како изгледа пејачката неколку …

Повеќе »

Во тешка состојба: На победникот на „Песна на Евровизија“ нагло му се влошила здравствената состојба

Неговата среќа не траела долго. Победникот на годинешното натпреварување за „Песна на Евровизија“ се бори со голем здравствен проблем. Неговата состојба во последно време се влошила. Салвадор Собрал се повлекол од сцената и ги откажал сите настапи, а неодамна бил примен во болница бидејќи мора да оди на трансплантација на …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Џулија Робертс со сопругот и децата ужива во Хрватска!

Џулија Робертс во петокот со ќерката Хејзел и синовите Финаус и Хенри пристигнала во Сплит,Хрватска, каде нејзиниот сопруг Даниел Модер го снима филмот „Ибица“ на Нетфликс. Последните неколку денови се шушкало дека глумицата е видена на Ривиерата, па едно Инстаграм видео откри дека Џулија е навистина во Далмација. Таа била …

Повеќе »

(ФОТО) Свадбата на Ибица започнала: Наташа Беквалац ја објавила првата фотографија

Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ денеска ќе се венчаат на Ибица, а на романтичната венчавка ќе присуствуваат околу 30 нивни блиски пријатели и членови на семејството. Освен што нема да се венча во Србија и што не крие дека ќе се мажи, оваа венчавка ќе се разликува од претходните две. …

Повеќе »

Задоволствата е скапа работа: Еве колку чини гостувањето на Наоми Кембел во Белград!

Анонимен богаташ од Белград посакал на својата забава да ја има првата црна манекенка која го свртела вниманието на јавноста Британскиот супермодел е гостин на приватна журка во Белград. Црномурестата газела и прва црнкиња која се нашла на насловната страна на франускиот „Вог“ за тоа ќе добие хонорар од 250.000 …

Повеќе »

(ФОТО) Јоко Оно не се шегува: На производителот на пијалокот „John Lemon“ му се заканила со драконска казна

Вдовицата на легендарниот Џон Ленон и се заканила на полската компанија со драконска парична казна ако не го променат името на пијалокот „John Lemon“ кое асоцира на името на нејзиниот покоен сопруг. Адвокатите, кои ги ангажирала Јоко Оно, го известиле полскиот произведувач дека ќе мора да плати 5.000 евра дневно …

Повеќе »