светски звезди

(ФОТО) Некој можел да настрада:  Ирма  и’ во домот на Лепа Брена во Белград

Пејачката Лепа Брена на Инстаграм поделила фотографија од кошот кој после невремето во Белград завршил во базенот на нејзината куќа на Бежаниска коса. „Ирма дојде и во нашиот двор“ напишала таа алудитајќи на ураганот кој правел хаос и однесол животи на Флорида (САД). Irma dosla malo i u nase dvoriste🙄Ceo …

Повеќе »

(ФОТО) Бијонсе меѓу настраданите од ураганот, им делела храна и пари

Славната Бијонсе е позната и по својата хуманост.Освен што уплатила помош во фондот била и на лице место меѓу настраданите Пејачката не ги заборавила луѓето кои настрадаа од ураганот Харви и веднаш отишла да им помогне. Таа донирала големи количества на храна, а пакувала и пакети со оброци за настраданите семејства. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шинеид О’Конор:„Јас повеќе не постојам. Сакам другите да научат од моите грешки“

„Имаше соба за мачење. Станав суицидна и бев во тесно“ рекла музичарката и открила дека сака да го промени името Кога Шинеид О’Конор (50) го објавила вознемирувачкото видео во кое моли за помош, јавноста била затекната, а многумина се прашувале како некогаш големата музичка ѕвезда стасала во таа ситуација. Пејачката …

Повеќе »

Клуни открил како ја запросил Амал:„Клечев 20. минути“

Глумецот во последното интервју се расприкажал за својата сопруга Амал со која веднаш, истакнува, „кликнал“, штом ја запознал. Го освоила со интелигенција и смисла за хумор Џорџ Клуни (56) и Амал (39) се запознале на езерото Комо во Италија во 2013. година. После првата средба, глумецот и правничката почнале да …

Повеќе »

Збогум Смоки, Шурда…Починал Љубиша Самарџиќ

Љубиша Самарџиќ е роден на 19. ноември 1936.година во Скопје, во семејство на рудари. Легендарниот глумец, Љубиша Самарџиќ, починал во 81. година на живот. Љубиша во декември минатата година имал тешка операција на мозокот, а неговата здрвствен состојба последните неколку дена бил многу лоша. Во декември кога Самарџиќ бил на …

Повеќе »

Има обезбедување: Се појавиле детали за сурогат мајката на Ким и Кање

Сурогат мајката е во петти месец на бременост. Мажена е, завршила факултет и има две деца.Здрава е и во добра физичка форма, што на Ким и Кање им било многу важно. Ким Кардашиан (36) и Кање Вест (40) сурогат мајката ја нашле преку агенција. Славниот пар често ја посетувал и …

Повеќе »

(ФОТО) Не заработуваат само за себе: Ова се најхуманите спортисти во светот

Скоро и непоимливо е да се биде успешен спортист, без огледа со кој спорт се бави, да се нема хуманитарна организација, да не им се помага на децата… Во светот има многу луѓе на кои им треба помош и живеат на работ на егзистенцијата, се борат со болести или немаат …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез провоцира со жешките настапи во Лас Вегас!

А кога не глуми и не снима нови песни и спотови, славната Џеј Ло настапува во Градот на гревот, Лас Вегас, каде се вратила, после пауза, да го одработи остатокот од турнејата за која секогаш се бара билет повеќе. Ова не можат да го направат ниту многу помлади жени. Дека …

Повеќе »

(ФОТО) Славната манекенка ја покажала ќерката: Најубаво дете во Холивуд!

Американските папараци успеале да ја сликаат славната манекенка Ирина Шајк во прошетка со петмесечната ќеркичка Леа де Сеин, која во почетокот на април ја добила со актерската ѕвезда Бредли Купер. Бидејќи двојката во јавност скоро никогаш не ги објавува деталите од приватниот живот, фотографиите на бебето, кое многумина го нарекле …

Повеќе »