светски звезди

Сузана Маниќ: „Загубив три бебиња, се разбудив во бара од крв“

„Првото бебе го загубив веднаш на почетокот, во третиот месец на бременост. Тогаш се испостави дека имам двојна матка“ ја започнала својата исповед Сузана Манчиќ. Бившата лото девојка Сузана Манчиќ (60) сега проговорила за трагедиите кои ги преживеала. Имено, три пати загубила дете, а лекарите и кажале дека станува збор …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Синан Сакиќ моли:„Пуштете ме од затвор да се простам од татко ми!“

Наследникот на Синан Сакиќ барал дозвола под полициска придружба да оди во болницата во Тузла и да го посети болниот татко, со кого со години не разговара. На Рашид му паднало тешко дека татко му во болницата во Тузла се бори за својот живот. Наследникот на пејачот, кој служи казна …

Повеќе »

(ФОТО) Славниот фудбалер ја победил депресијата: Сакал да се убие а сега е повторно среќен, се’ поради …

Славниот англиски фудбалер Рио Фердинанд, според сопствено признание, повторно е среќен. За среќата на 38. годишниот Фердинанд е заслужна 12. години помладата риалити ѕвезда Кејт Рајт. Двојката веќе некое време е во врска. Кејт на Рио му ја вратила насмевката на лицето после тешкиот период во животот на некогашниот англиски …

Повеќе »

Се јавила деветтата жртва на Вајнстајн: „Насилно ми влезе во собата и ме силуваше“

После доделувањето отишла на забава на која го запознала Вајнштајн. Во разговорот споменала дека ќе се смести во Сандерсон хотел. Продуцентот ја изненадил и и’ се појавил на вратата… Натасиа Малте (43) го обвинила холивудскиот предатор Харви Вајнштајн (65) за сексуално злоставувње. Глумицата позната по филмовите „Електра“ и „Куќата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нови обвиненија за холивудскиот продуцент: Орално ја задоволувал без нејзина дозвола, а претходно направил нешто ужасно

Новата жртва на Харви Вајнштајн, Мими Халеј, , асистент по продукција во неговата компанија, одлучила да проговори јавно и рекла дека познатиот холивудски продуцент ја силувал во неговиот стан во Њујорк уште во 2006. година. Мими тврди дека го посетила Вајнштајн во неговиот стан во Њујорк, за да зборуваат за работа, кога тој …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе ве заболи глава кога ќе видите што се’ поседува милјардерот Роман Абрамович

Бизнисменот кој на светот му стана познат откако го купи фудбалскиот клуб „Челзи“ но и со разводите од сега веќе, две бивши сопруги, ретко се експонира во јавност. Може да се види на фудбалските натпревари на „Челзи“ или доколку папараците го уловат во некоја приватна ситуација. Некако, се труди својот …

Повеќе »

(ФОТО) Дејвид Бекам,на срфање со децата,  го покажал вајаното тело 

Бекам своите четири деца ги однел на плажа, а неговата сопруга Викторија не им се придружила. За Дејвид често се зборува дека оди на третмани за подмладување, но сето тоа го негирал… Бившиот фудбалер Дејвид Бекам (42) на плажата во Малибу не се одвојувал од ќерката Харпер (6). Миленичката на …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Новак Ѓоковиќ го погодила голема трагедија од која уште не се’ опоравиле!

Пред четири години семејството на Новак Ѓоковиќ го потресла голема трагедија, а приказната дури сега се појавила во јавност. Чичкото на Новак, Момир Ѓоковиќ (прв братучед на таткото на Новак), пред четири години, во својата куќа во Краљево, си го одземал животот, пишува српски курир. Момир не можел да поднесе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Имал повеќе од 300. операции:„Се надевам Господ ќе ме препознае“

Освен музичката кариера во бендот „Dead or Alive“, Пит Бурнс, бил познат и по единствениот андроген имиџ, единствена личност и опседнатост со пластични операции… Ненадејната смрт на Пит Бурнс е уште една на тажната листа која ја одбележа минатата година. Основачот на бендот „Dead or Alive“ умрел минатата година на …

Повеќе »