светски звезди

(ФОТО) Кирк Даглас го прославил својот 101. роденден

Глумецот роденденот ќе го одбележи со куќна забава, а многу го развеселил повикот на помладата сестра од Амстердам. Минатата година за својот 100. роденден Кирк Даглас напишал колумна Кетрин Зита Џонс (48), сопругата на Мајкл Даглас (73), на Кирк му го честитала 101. роденден со фотографија на која нејзиниот свекор …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија: „Празниците би ги минала со семејството на пуст остров!“

На Меланија Трамп не и се допаѓа, премногу, нејзината нова улога или очајнички сака да се одмори од неа.Првата дама на САД рекла дека итно и е потребен одмор – далеку од Белата куќа… За време на посетата на малечките пациенти во Детската болница во Вашингтон, Меланија Трамп, по читањето …

Повеќе »

(ФОТО) Ед Ширан го занемарил кралскиот протокол, и го збеснал принц Чарлс

Не може секој да го знае кралскиот протокол, но очигледно во случајот на славниот Ед Ширен, закажала службата за протокол, или пак… Несериозниот гест на популарниот пејач Ед Ширан за време на доделувањето на МБЕ наградите во Бакингемска палата предизвикал големо медиумско внимание. 26. годишниот пејач ја држел раката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хрватскиот глумец заробен во пожарот во Лос Ангелес: Објавил вознемирувачко видео!

Хрватскиот глумец, Горан Вишљиќ, кој живее и работи во Америка, со сопругта и трите деца е заробен во пожарот во Лос Ангелес. Тој на социјалната мрежа Инстаграм споделил вознемирувачко видео и ги загрижил следбениците. Имено, Калифорнија е зафатена од ужасен пожар, а славниот глумец на социјалната мрежа објавил видео на …

Повеќе »

(ФОТО) Георгина, конечно, за врската со Кристиано Роналдо!

Свршеницата на најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо, и мајка на неговото најмладо дете првпат открила детали за нивната врска. Иако се шушкало дека за време на бременоста и бил неверен, Георгина Родригез, верува дека помеѓу Роналдо и шпанската старлета немало ништо. Ова е нејзината вистина Двесетидвегодишната Георгина од крајот …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Брус Вилис позирала со голи гради но фановите повеќе ги заинтригирало нешто друго

Двесетишестгодишната Скаут ЛаРу Вилис, ќерка на Брус Вилис и Деми Мур, на Инстаграм објавила фотографија на која позира само во гаќички. Вилис на фотографијата е со сестрата Талула, во необична поза, градите ги покрила со раце, но ниту нејзините бели гаќички не скриле многу. „Барем да можам по цел ден …

Повеќе »

(ФОТО) Ова и го променило животот на Меган Маркле: „Не бев ниту доволно слаба, ниту убава!“

Иако името на Меган Маркле одамна не е непознаница, посебно во актерските кругови, се свршувачката со британскиот престолонаследник Хари се здобила со слава ширум светот.Но, којзнае дали било што од сето тоа би се случило ако пред неколку години не го послушала советот на легендарната кастинг менаџерка Ејприл Вебстер… Меган …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли си ја отворила душата: Со тешко срце го завршила бракот!

Иако разидувањето на Ангелина Џоли и Бред Пит, после се’ што слушнавме за нив после разводот воопшто не е чудно, кога холивудскиот омилен пар и соопштил на јавноста дека повеќе не е заедно, сите со неверување тагувале со нив. Енџи и Бред заедно биле 12. години, а сега во радио …

Повеќе »

(ФОТО) Шенон Доерти ја победила свирепата болест, но ја мачат стравови…

Глумицата користејќи ги социјалните мрежи со следбениците ги делела искуствата за време на лекувањето на ракот на дојка. Сега тврди дека е здрава, но не може да се справи со последиците од тешкото опоравување… Шенон Доерти (46) после борбата со ракот со дојка, поради што имала мастектомија, хемотерапија и зрачење …

Повеќе »