светски звезди

(ФОТО) Позирале во дворецот каде ќе се венчаат: Објавени службени фотографии од свршувачката на принцот Хари и Меган Маркле!

На јавноста и се претставени службените фотографии од идните сопружници за кои светот не престанува да зборува… Откако неколку часови претходно преку социјлните мрежи се делела вест за потенцијалната венчаница на Меган Маркле, со потпис на израелскиот дизајнер Инбал Дрод, стасала уште една медиска сензација, и тоа директно од Кенсингтонската …

Повеќе »

(ФОТО) Како од реклама: Осмото дете на 74. годишниот фронтмен на „Ролинг стоунси“ е вистинско бомбонче

Мик Џегер има уште седум деца, пет внучиња и еден правнук… Легендата на рок музиката минатиот ноември го доби осмото дете. Уште еден син за Мик Џегер (74) родила балерината Мелани Хамрик (31), а малечкото момче неодамна го прослави и’ првиот роденден. Иако со руса коса и „буцмасти“ образи не …

Повеќе »

(ФОТО) Тригодишниот син на познатиот глумец починал од „Синдром на ненадејна смрт“: Кои се симптомите?

Пристигнале резултатите од обдукцијата – Дејан Тодоровиќ (3), синот на познатиот глумец Жика Тодоровиќ, починал од синдромот „ненадејна смрт“. Малечкиот Дејан починал во домот, најверојатно во сон. Пристигнала и’ екипа на Брза помош но во 19:45 часот можеле само да констатираат смрт. И’ самата мајка се обидела да го реанимира, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Малечко девојче го предизвикало принцот Вилијам: Погледнете како тој ја послушал!

Откако на британската телевизија ITV1 е прикажана забавната програма „Royal Variety Performance“, гледачите ширум светот ги воодушеви сцена од принцот Вилијам, која на барање на децата и водителката, станал и одглумил дека галопира. Имено децата кои настапувале на сцената галопирале, па откако настапот завршил едно од девојчињата го замолила принцот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Овие десет приказни ќе ви докажат дека Том Хенкс е сосема поинаков од другите во Холивуд!

Скоро и не минува недела а медиумите да не објават вест за уште една ѕвезда кој некого сексуално вознемирувала, злоставувала или силувала.Во овој момент веќе полека се плашите кој од вашите омилени глумци ќе заврши на насловната и ќе го загуби вашето почитување. Токму затоа во овие моменти треба „да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Манекенката која остана без нога поради тампон се соочува со ампутација и’ на втората нога

Лорен Васер својот живот го посветува на подигнување на совеста за превенирање на синдромот на токсичен шок. Дваесет и деветгодишната манекенка Лорен Васер, која остана без една нога поради синдромот на токсичен шок поради користење тампони, откри дека ќе и’ биде ампутирана и другата нога. Thank you @instylemagazine for the …

Повеќе »

(ФОТО) Беше миленик на сите жени во регионот: Пејачот денес има 33. години и тешко дека ќе го препознаете

Тој е познат пејач и сите го обожувале, но кога се појавил во тв емисијата „Запознајте ги паровите“ некои едвај го препознале. Имено, станува збор за пејачот Бојан Маровиќ кој беше миленик и’ на постарите и’ на младите дами во регионот, а потоа потполно се променил. Бојан бил сон на …

Повеќе »

(ФОТО) Откриваат тајни за Меланија за да се рекламираат: Бизарни откритија од бивша цимерка на Меланија Трамп!

Бившата цимерка открила тајна за Меланија, поради која денес и се смеат. Откако пред една година, благодарение на сопругот Доналд Трамп, станала прва дама на Америка, животот на Меланија Трамп редовно е под лупа на јавноста. Во прв план секогаш се става нејзиниот лош изговор на англискиот јазик и тешкиот …

Повеќе »

Наскоро ќе стане мајка: Холивудската глумица бремена во 42. година

Ѕвездата од серијата „Очајни домачинки“, Ева Лонгорија и нејзиниот сопруг Хозе Бастон, очекуваат бебе. Иако во медиумите веќе подолго време се појавуваат приказни за бременост, глумицата Ева Лонгорија се’ досега остро ги демантирала, а познато е дека за дополнителните килограми го обвинила преголемото конзумирање сирење и вино. Сепак, бидејќи нејзината …

Повеќе »