светски звезди

(ФОТО) Се’ за најмладите: Телефонот на Меланија и Доналд на Бадник не престанал да ѕвони, а Божик го минале со внуците на претседателот

Американскиот претседател Доналд Трамп заедно со првата дама на САД Меланија Трамп вчера на Бадник направиле гест кој го стопли срцето на милион деца ширум САД. Двајцата преку телефонски повици им одговарале на децата каде во моментов се наоѓа Дедо Мраз. Семејството Трамп директно од дневната соба на својот имот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Бремената Ева Лонгорија во прегратка на сопругот

Познатата глумица е веќе неколку месеци бремена,а веста ја потврдил и нејзиниот гласноговорник. Таа со сопругот Хозе Бастон чека син. Бившата „домаќинка“ и нејзиниот сопруг Хозе Бастон се пресреќни поради нејзината бременост. Така Ева во 43. година првпат ќе стане мајка. Двојката е заедно од 2013. година. Во 2015. во …

Повеќе »

Драган Бјелогрлиќ спасил 11. годишно момче од смрт

Во српските медиуми се појави веста за херојскиот подвиг на актерот Драган Бјелогрлиќ, кој во петокот спасил 11. годишно момче Лав Томиќ од сигурна смрт. Лав и неговиот брат близнак Вања во петокот околу 13. часот тргнале од дома во училиште. Вања тргнал напред, а Лав останал да ја заклучи …

Повеќе »

(ФОТО) Прва расистичка навреда за Меган Маркле од кралското семејство

Принцезата Мишел од Кент, членка на британското кралско семејство и се извинила на јавноста бидејќи на расистичка основа ја навредила глумицата Меган Маркле, идната сопруга на принцот Хари, Членката на кралското семејство се извинила затоа што на божиќниот ручек во Бакингамската палата во присуство на Меган Маркле носела навредлив накит. …

Повеќе »

(ФОТО) Блејк Лавли се пошегувала на сметка на сопругот Рајан Рејнолдс: „Не знае да пече колачиња ама е згоден!“

Парот во септември прославил пет годишнина од бракот, а тие се едни од ретките во Холивуд кои оддават впечаток на складно семејство. Рајан Рејнолдс и Блејк Лавли во јавност често се шегуваат на сметка еден на друг,а така било и овојпат кога глумицата на Инстагрм поделила фотогарфија на божиќни колачиња, …

Повеќе »

(ФОТО) Убавици и „ѕверови“: 10. докази дека на жените не им е битен изгледот на мажот

Не е тајна дека мажите паѓат на изгледот на жената, но затоа вниманието на жената ќе ги привлече квалитетите на мажот. Во продолжување погледнете ги доказите за тие тврдења… Многу истражувања покажале дека на повеќето мажи најбитен им е изгледот на жената. Припадници на машкиот пол на ова тврдење веројатно …

Повеќе »

(ФОТО) Хју Хефнер своите наследници ги натерал да водат „здрав“ живот

Иако го окружувале убави жени, кралот на Плејбој, додека бил во брак, спиел само со сопругата. Неговиот живот го обележала Милдред, љубов од детството која го измамила, а тој си ја чувал невиноста за неа… Кралот на Плејбој починал во 92. година, а оставил наследство од 45. милиони долари. Хју …

Повеќе »

(ФОТО) На Ријана од минијатурниот црн фустан скоро се’ и „испопаѓало“

Пејачката го привлекувала вниманието на концертот на Џеј Зи. За таа пригода избрала црн мини фустан кој едвај и ги додржувал облините, а на тоа „нафрлила“ и кожен мантил… Веќе некое време се шушка дека Риана (29) се свршила со милијардерот Хасан Џамал (29), а неодамна била видена со голем …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Путин е исцелител! Ме исполни со енергија, сега сум поздрав…“

Иако го презентираат како ладен и повлечен, Владимир Путин понекогаш го воодушевува светот со по некој призор со кученца или пак како мало момче бакнува во стомак… После 18. години на чело на водството на Русија, и уште сигурни шест години кои ќе ги освои во март,Владимир Путин и понатаму …

Повеќе »