светски звезди

(ФОТО) Бред Пит се заљубил во 32 години помлада девојка која ја играла Ангелина Џоли – како млада, или е се’ само добар маркетинг!

Е, сега, дали Бред Пит навистина се вљубил или пак станува збор за добар маркетинг на новата серија „Bittersweet” (Горко слатко) на која Бред Пит е продуцент ќе покаже времето бидејќи познато е дека во Холивуд ништо не е како што изгледа.А, кога станува збор за бизнисот – ништо не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

Том Џонс открил: „Жртва сум на сексуално вознемирување…“

„Наскоро се’ ќе дојде на виделина. Се’ што им се случува на жените им се случува и на мажите“ рекол Том Џонс во ексклузивното интервју за BBC Radio 5 Live „Не ми се случи ништо страшно затоа што одбивав такви понуди. Од таквите луѓе, едноставно, си заминувате што побргу и …

Повеќе »

Писателката Џ.К. Роулинг е најплатена личност во Европа: Побогата од Роналдо и Ѓоковиќ

Со заработка од 95. милиони долари во 2017. година, британската писателка Џ.К. Роулинг, позната по серија романи за Хари Потер, е најплатената славна личност во Европа, пишува британскиот Телеграф. Половина од заработените пари, во кои не се вклучени таксите и другите трошоци, ги заработила само од сценаријата за претставата “Хари …

Повеќе »

(ФОТО) Дегутантно: Најмладата жртва на сексуално злоставување во Холивуд имала само девет години

Со години ја гледавме како Грдата Бети во популарната серија која на програмата беше шест години. Но, иако и се восхитувавме и чудевме на перформансите, како грдото пајче може да се претвори во исклучителен убав лебед, се’ не било баш прекрасно за Америка Ферера во улогата на Грдата Бети… Секојдневно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајчи проговорила за злоставувањето: „Не можев да се заштитам од тие моќни, грабливи мажи…“

После написот во New Yorku Times во кој повеќе жени го обвиниле холивудскиот моќник Харви Вајнштајн дека сексуално ги злоставувал, се огласиле бројни познати глумици кои го доживеале истото или слично искуство како нив… Набргу, бранот на искрени исповеди се проширил на социјалните мрежи, каде бројни непознати жени за јавноста …

Повеќе »

(ФОТО) Гордон Ремзи се соблекол а обожавателите не можат да веруваат како изгледа

Гордон Ремзи се прославил со неговиот остар јазик, а кога 50. годишниот шеф се соблекол неговите обожаватели останале без зборови. Освен што смислува нови јадења и пцуе по кујната, очигледно дека Ремзи вредно вежба. One of the most incredible feelings ever sat in the water on the start line minutes …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Таа е девојката на Курц: По 14. години со него стана првата дама на Австрија

Лидерот на австриската Народна партија, шефот на дипломатијата во Владата во заминување, 31. годишниот Себастијан Курц, прогласи победа на националните избори, благодарение на што ќе стане еден од најмладите премиери во Европа. Курц победата ја прогласи откако прелиминарните резултати, одработени на основа на 90. проценти преброени гласо, покажаа дека неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Морган Фримен: Самодисциплината ми овозможи виталност во животот и во кариерата!

Оскаровецот Морган Фримен во неодамнешното интервју за “Business Insider” зборувал за својот пристап кон самодисциплината која за него има некој вид на војничка строгост и која му овозможува да биде витален и во животот и во кариерата. “Вежбањето е дел од таа дисциплина. Начинот на кој јадете е ваша дисциплина. …

Повеќе »