светски звезди

(ФОТО) Хали Бери 2017. ја испратила со високо подигнат среден прст

Холивудската глумица, Хали Бери, на многу необичен начин одлучила да ја испрати 2017. Наместо со вообичаената благодарност за изминатата година Хали Бери една посебна упатила на својот среден прст и му се заблагодарила што секогаш бил со неа кога требало… Кога во септември оваа година на Инстаграм објавила црно-бела фотографија …

Повеќе »

(ФОТО) Интернет „гори“ за фустаните на Иванка и Меланија Трамп: Едната е премногу секси а другата смешки

Иванка и Меланија Трамп, ќерка и сопруга на Доналд Трамп, во новогодишната ноќ го пленеле вниманието со својот моден избор. Иванка со својот секси фустан синоќа ги изненадила сите присутни, а со фустанот на Меланија Трамп се исмејуваат на социјалните мрежи. Happy New Year’s Eve! xx A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Том Круз на сите бивши жени им ставал иста забрана: Животот им бил неподнослив и’ после него

Тој барал, со договор, од сите жени, по разводот  јавно да не се гледаат со друг маж. Актерот Том Круз е еден од најпознатите и најбараните актери, а сите за него знаат дека ја поддржува Саентологијата. Сите дами на актерот морале да се носат со правилата на Саентологијата, кои нималку не …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сестрана жена: Пет работи кои досега не ги знаевме за Џулија Робертс

Некрунисаната холивудска кралица, Џулија Робертс освен со својата убавина интригира и со талентот како и долгогодишниот складен семеен живот. Сепак, холивудската најдобро ја опишуваат актерските способности кои сме имале можност да ги видиме во улогите во текот на 30. годишната кариера… Ја викаат „миленичка на Америка“, ѕвезда е на многу …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез за Божик добила подарок од 40. милиони долари

Откако ја развеселил со великодушен подарок од 40. милиони долари, славниот играч на безбол Алекс Родригез и латино дивата Џенифер Лопез отпатувале во Мајами да го прослават својот прв заеднички Божик, каде се собрало целото семејство… Годинешните празници се врв на среќата низ која последните месеци минува Џенифер Лопез, откако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Празнична веселба: Ѕирнете во домовите на Џенифер Лопез, Џесика Алба, семејството Бекам…

Иако многумина одлучиле Божик да го прослават на патување, по можност во езготичните краишта, повеќето сепак останале во своите домови и во круг на семејството. Највесело било во домот на пејачката Гвен Стефани, која на својот најмлад син Аполо, одлучила да му подготви вистинско изненадување за Божик. Со браќата Кингстон …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Шакира и Пике со синовите: Љубовта е сеуште присутна!

Пред неколку месеци се шушкало дека парот повеќе не е заедно поради зависноста на Пике од коцкање. Меѓутоа само неколку дена подоцна фудбалерот објавил Инстаграм сторија од пробана на Шакира и така на сите им ставил до знаење дека нивната шестгодишна љубов сеуште трае. А, и последните фотки од семејството, …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е доказ дека бракот им е во криза:Една фотографија од Трамп и Меланија покрај елката „го запалила“ Твитер

Една фотографија предизвикала сомнение дека Доналд Трамп и Меланија не се во најдобри односи. Меланија на Твитер објавила фотографија на која таа и Доналд седат покрај елка која е во соба која е накитена со злато, еден кон друг свртени со грб и на телефон. Тоа и’ не е баш …

Повеќе »