светски звезди

(ФОТО) Холивудски ѕвезди кои Божик слават како и во Македонија!

Некои од најпознатите холивудски ѕвезди Божик слават утре. Додека едни се родени во православни семејства, други слават бидејќи ја земале верата на своите партнери. Ким Кардашијан. Старлетатата е родена во Лос Анџелес, но по потекло е од Ерменија. Имено, таа е четврта генерација иселеници од Ерменија, а нејзините претци живееле …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит ќе оди или ќе си остане дома: Џоли и Анистон заедно на Златен глобус

Последен пат на ист настан се појавиле во 2015. година, а сега, според замислата на организаторот на доделувањето на наградите Златен глобус, во салата ќе бидат Џенифер Анистон и Ангелина Џоли. На јавноста и тоа како и е позната нетрпеливоста на двете глумици, откако Бред Пит ја оставил Џенифер Анистон …

Повеќе »

(ФОТО) 15. работи кои  Меган Маркле нема да смее да ги прави после венчавката

Животот на американската глумица Меган Маркле, после венчавката за принцот Хари, која е закажана за 19. мај оваа година, ќе се преврти на глава. Кога убавата црнокоса и’ официјално ќе стане член на кралското семејство, засекогаш ќе мора да се откаже од овие нешта… 1. Збогум на „селфито“ Иако до неодамна …

Повеќе »

(ФОТО) Узбуна во Белата куќа: Се појавуваат „сочни“ детали за Меланија и Доналд Трамп!

Наместо за  четири дена,  на 9. јануари, денес, конечно светлина на денот ќе здогледа новата книга на Мајкл Волф со наслов „Fire and Fury: Inside the Trump White House” која светот ја очекува со нетрпение, но не и американскиот претседател Доналд Трамп и неговото семејство. Како и’ што обично се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Меланија Трамп плачела кога Доналд победил, но тоа не биле солзи на радост!

„Меланија Трамп, која беше уверена дека нејзиниот сопруг нема да стане американски претседател, плачеше во неверување кога Доналд Трамп беше избран“, според експлозивната книга која ги хронизира внатрешните работи на хаотичната администрација на Трамп. Секретарката за медиуми во Белата куќа, Сара Хакаби Сендерс, смета дека книгата на Вулф е преполна …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Брена за киднапирањето:„Мислев дека тоа ми се последни денови!“

„Уште се плашам. Не сум јас виновен што животот, главно, ми е мед и млеко. Не сум јас виновен што сум се родил како син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Не крадев. Еден ден се’ за киднапирањето ќе раскажам во детали“ рекол Стефан (25). Стефан Живојиновиќ (25) син на …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне завршил во болница по негирањето на сексуалното злоставување!

Се шпекулирало дека Сталоне го мачеле тахикардија, висок притисок и вртоглавица и дека тоа му е од стрес поради обвинувањата за сексуално злоставување… Холивудскиот акционен херој Силвестер Сталоне ги загрижи своите обожаватели откако завршил во болнички центар во Лос Анџелес, каде му правеле испитувања по наредба на лекар. Врз основа …

Повеќе »

(ФОТО) Поради вакво тело за неа нема празници!

Во почетокот на секоја година пејачката Џенифер Лопез вели дека се чувствува мотивирано и сака да ги надмине претходните цели. Иако чекори кон 50. година никогаш не изгледала подобро. Џенифер на своите следбеници им покажала како го постигнува одличниот изглед и како има сили за се’ поенергичните настапи. Таа веднаш …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудската глумица доби најубав новогодишен подарок: На 31. декември го роди третото дете!

Џесика Алба го доби најубавиот новогодишен подарок. Славната актерка го роди третото дете на 31. декември, па јасно е како таа ја дочека Новата година. Шармантната холивудска ѕвезда и нејзиниот сопруг Кеш Ворен ја споделија среќната вест преку фотографии од новороденото синче кому му го дадоа името Хејс Ворен. После …

Повеќе »