светски звезди

(ФОТО) Џејн Фонда со фластер среде емисија:„Еј, светот се распаѓа, што е една усна“

Холивудската актерка Џејн Фонда неодамна била оперирана од рак на устата. Лекарите и отстраниле малиген израсток што се појавил на долната усна. На промоцијата на нејзината серија „Грејс и Френки“ таа носела фластер на усната. „Сакам да објаснам за фластерот. Штотуку ми отстранија рак од усната. Мислев дека ќе заздрави …

Повеќе »

(ФОТО) Трето дете: Ким и Канје со помош на сурогат мајка добиле ќерка

„Многу сме и благодарни на нашата сурогат мајка што ни ги оствари соништата и ни го донесе најубавиот подарок кој можеме да го замислиме“ рекол славниот пар… Ким Кардашијан (37) и Канје Вест (40) добиле девојче кое им го родила сурогат мајка. Бебето се родило 47. минути после полноќ, по …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери прошетала во секси фустан… но ги покрила стратешките места

„Јадам исклучиво свеж зеленчук, пилешко и риба, а од исхраната исфрлив црвено месо и овошје“ рекла оскаровката Бери на која со 19. години и бил дијагностициран дијабетес Глумицата Хали Бери (51) синоќа прошетала по црвениот тепих на доделувањето на 49. награди „NAACP Awards“, кои се доделуваат на најуспешните Афроамериканци на …

Повеќе »

(ФОТО) Филм за кралскиот пар: Се снима љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркле!

Популарната кралска романса добива свој филм… Возбудливи вести ги израдувале сите фанови на принцот Хари и неговата свршеница, бившата глумица, Меган Маркле. Продуцентската куќа „Lifetime” прави филм за нивната романса под наслов „Хари и Меган: Кралска љубовна приказна“. Филмот ќе се концентрира на самиот почеток на нивната врска но и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Трамп повторно ја „понижил“ Меланија: Со синот ја оставил да накисне на дождот!

Трамп повторно го покажал својот егоистичен карактер. По малото смирување околу „недоразбирањата“ со сопругата, американскиот претседател повторно направил гаф со кој ги понижил сопругата Меланија и синот Барон… Претседателот Доналд Трамп ги оставил својата сопруга Меланија Трамп и синот Барон, за време на невремето на меѓународниот аеродром Палм Бич во …

Повеќе »

(ФОТО) Многу се променил: Еве како изгледа животот на Бред Пит после разводот од Ангелина Џоли

За Бред Пит изминатата година била изразито болна. Раздвоеноста од децата тешко му паѓа, а иако се посветил на кариерата и подобрување на својот живот сеуште не е вистински среќен.Еве како изгледа неговиот живот после разводот од Ангелина Џоли… Додека во изминатите 14. месеци, колку што минало од разводот на …

Повеќе »

(ФОТО) Запознајте го секси внукот на Чарли Чаплин: Кевин е манекен!

Роднината на Кевин, Оона Чаплин, посебно внимание привлекла со улогата во серијата „Игри на престолите“ каде ја отелотворила Талиса Старк. Во седмата епизода се соблекла гола за „жешки сцени“ на секс… Легендарниот глумец и комичар Чарли Чаплин умрел во 88. година, а во текот на животот имал бројни афери. Се …

Повеќе »

(ФОТО) „Што прави принцот Хари со глупава глумица за која никој не знае“

Марни напишала дека Маркле, глумицата чија мајка е црнкиња, а таткото белец, „ќе фрли дамки“ на кралското семејство, а во друга порака заклучила дека не би имала полни односи со „црнец“ бидејќи сите се „грди“… Водачот на британската еуроскептична партија УКИП во неделата е повикан да се повлече од должноста …

Повеќе »

(ФОТО) „Фатени на дело“: Дакота и Крис се криеле од фотографите

„Крис е ’преку уши’ вљубен во Дакота. Постојано и испраќа своја музика бидејќи го интересира нејзиното мислење. Ова не е само обична афера“, рекол извор близок до фронтменот на групата „Колдплеј“… Глумицата Дакота Џонсон (29) и музичарот Крис Мартин (40) во декември минатата година ја потврдија врската. Иако се шушкало …

Повеќе »