светски звезди

(ФОТО) Одлуката за третото дете на Кејт и Вилијам ги изненадила сите: Ова бебе нема да има кралски третман!

Бебето кое Велика Британија го исчекува со радост во редот за наследување на круната ќе го претекне и чичкото Хари, но од родителите нема да добие посебен третман, велат извори од палатата… Британското кралско смејество е подготвено за венчавката на принцот Хари и Меган Маркле, но и за доаѓањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Ги урива сите бариери: Џејми, глумицата со Даунов синдром го освојува театарот

Ѕвездата на серијата „Американска хорор приказна“ ќе биде прва глумица со Даунов синдром во историјата која ќе застане на штиците на Off-Broadway театарот во Њујорк. Глумицата Џејми Бруер (33) на гледачите попозната по улогите на Нан, Ади, Хегда и Марџори кои ги отелотворила во неколку сезони на хорор серијата „Американска …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински „Не добив наод од обдукцијата но добро знам што се случи“

Музичарот во ноември минатата година со својот „Мерцедес“ налетал на Ибрахим Кевлјанин во улицата „Пуста“ во Ровињ. За „InMagazin“ на РТЛ Цетински рекол дека возел „осум на час…“ „Службено не добив наод од обдукцијата, но сум свесен и знам добро што се случи и очекувам дека тоа ќе биде онака …

Повеќе »

(ФОТО) На Џенифер Анистон и пропадна и’ вториот брак:Ќе останат пријатели!

Двојката рекла дека се најдобри пријатели кои се разделуваат како пар, но се радуваат на продолжување на пријателството. Одлуката за разводот била обострана. Иако веста сакале да ја задржат за себе додале дека индустријата на трачеви не го дозволува тоа Бившата ѕвезда на „Пријатели“, Џенифер Анистон и нејзиниот сопруг Џастин …

Повеќе »

(ФОТО) Мозоците на Холивуд: Имаат висок IQ а решиле да бидат глумци

Качер како Хокинг има IQ 160, а Синди Крафорд 154. Иако има предрасуди дека жителите на Холивуд се површни и опседнати со слава и пари некои ѕвезди се натпросечни интелигентни, а наместо академски кариери се посветиле на уметноста. Лиса Кудроу Актерката се прослави со улогата во „Пријатели“ каде што ја …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Меланија Трамп денот на вљубените го минала со болни деца

Дечињата уживале во друштвото на шармантната и насмеана прва дама Половина свет вчера со радост го прославувало Денот на вљубените. Ружи, парфеми и чоколади биле во рацете на секој втор минувач, но првата дама на Америка овој ден го одбележала на потполно поинаков начин. Имено, Меланија Трамп вчера ја посетила …

Повеќе »

(ФОТО) Доказ дека бајките навистина постојат: Приказна за продавачката на цигари која станала кралица!

На изненадување на јавноста Шпанскиот кралски дом на 1. ноември 2003. година ја објавил свршувачката на Летиција Ортис со престолонаследникот… Кралицата на Шпанија,Летиција, не е родена со сребрена лажичка во раката. Таа, токму како и сите обични луѓе, како млада носела фрмерки и морала да работи работи од кои сега …

Повеќе »

(ФОТО) Изгледа нестварно добро: На 52. години тоа повторно го докажала!

Елизабет Харли позирала во „сиромашно“ издание и собрала комплименти. На изгледот и завидуваат и двојно помладите колешки бидејќи Елизабет Харли (52) изгледа беспрекорно. Славната глумица, со своето „жешко“ издание уште еднаш ги восхитила своите бројни обожаватели. Фотографиите во костум за капење не и се туѓи, а овој пат 52. годишната …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Направи кариера и сега може да се ожени: Идрис Елба во потрага по трета среќа!

Со оглед на тоа дека Идрис сега е на врвот на својата популарност, и’ како актер и како диџеј, се поставува прашањето колку „ќе издржи“ овојпат и дали навистина своите претходни бракови „ги растурил“ поради кариера. Еден од најголемите холивудски фраери и заводници на сцената на Холивуд е британецот Идрис …

Повеќе »