светски звезди

(ФОТО) Откриена причината за смртта на синот на Родни од тв серијата „Мучки“

Синот на актерот Николас Линдхорст, најпознат по улогата на Родни во познатата серија „Мучки“, Арчи починал во септември минатата година на само 19л години, а неговата мајка Луси сега ги открила причините за смртта. Арчи бил пронајден мртов во неговиот дом во Фулам. И сега неговата мајка Луси ги сподели …

Повеќе »

(ФОТО) Пријател на одбегнатиот пар: „Срцето на Хари пукна!“

Британскиот принц Хари има скршено срце поради „раскинувањето“ со кралското семејство, но тој и неговата сопруга Меган се задоволни од новиот живот во САД, изјавил водителот Том Бредби во едно интервју, инаку еден од најдобрите пријатели на славната двојка. Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, се преселија во …

Повеќе »

На 57. години, од инфаркт, починал Бенџамин Ротшилд

Познатиот банкар и претседател на „Групацијата Едмонд де Ротшилд“, баронот Бенјамин Ротшилд починал од последиците од срцев удар на 57-годишна возраст. Синот на Едмонд Ротшилд, човекот кој до својата смрт важеше за најбогат член на ова моќно банкарско семејство, починал во Швајцарија. Неговото семејство соопшти дека тој починал во петокот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го исполнила своето ветување – Мемоарите на полусестрата на Меган Маркл ги откриваат сите тајни: Светот на нозе, војвотката од Сасекс врие од бес!

Полусестрата на војвотката од Сасекс ги открива тајните на семејството Маркл на над 300. страници, сè за нивната раскината врска, но и за односите во кралското семејство Саманта Маркл (56), полусестра на Меган Маркл (39), ги завршила своите бомбастични мемоари „Дневник на агресивната полусестра на принцезара, прв дел“, што деновиве …

Повеќе »

(ФОТО) Музичарот кој бил избоден од родениот татко се јавил од болница: „Му простувам!“

Диџејот Џозеф Капријати неколку дена по веста дека завршил во болница со повреди опасни по животот, откако бил прободен од неговиот татко, се огласил на Инстаграм. Според италијанските медиуми, Капријати (33), кој престојувал со татко му и мајка му во Италија за време на пандемијата, завршил во болница со опасни …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најславните илузионисти починал осум месеци после својот долгогодишен партнер

Илузионистот со германско потекло Зигфрид Фишбахер, втор член на волшебното дуо „Зигфрид и Рој“, почина во средата вечерта во неговиот дом во Лас Вегас од рак, се дознава од неговиот агент во четвртокот.   View this post on Instagram   A post shared by MORE FOX5 (@morefox5) Зигфрид почина на …

Повеќе »

(ФОТО) На глумецот кој бил итно хоспитализиран дијагностициран му е рак од четврти стадиум

ПО веста дека 44-годишниот актер Дастин Дајмонд е итно хоспитализиран и дека неговото семејство стравува од рак, лекарите конечно му поставиле дијагноза и ја откриле причината за болката што ја претрпувал во последните неколку дена. Сомнежите на семејството за жал биле потврдени и на актерот му бил дијагностициран карцином на …

Повеќе »

Си-Ен-Ен се „налутиле“ на првата дама: Меланија со еден удар забила прст во окото на противниците на Трамп!

Во последните денови од претседателствувањето на Доналд Трамп, како што пренесува Си-Ен-Ен, првата дама Меланија Трамп „не сторила ништо значајно“ за да и помогне на вселувањето на новата прва дама Џил Бајден. Извор за Си-Ен-Ен изјавил дека Трамп сè уште нема воспоставено контакт со Бајден, потег што ја крши традицијата …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантно признание на славната глумица:„Бев киднапирана!“

Популарната комичарка и актерка Ребел Вилсон најпрво ја изненади јавноста со својата неверојатна трансформација, при што изгуби дури 18 килограми, а сега повторно е во центарот на вниманието поради шокантното признание дека била жртва на киднапираер за време на патувањето во Африка.   View this post on Instagram   A …

Повеќе »