светски звезди

(ФОТО) Роби Вилијамс позитивен на Ковид: Не се чувствува добро!

Британскиот музичар е заразен со коронавирус и моментално е во изолација на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца. Според близок извор, тој се чувствувал лошо… Кон крајот на декември, поточно на 28. декември, семејството пристигнало во Св. Бартс на новогодишната ноќ, но музичарот се чувствувал лошо …

Повеќе »

Починала глумицата Натали Делон, бившата сопруга на Ален Делон

Француската актерка Натали Делон, која некогаш важеше за една од најубавите жени во светот, почина по тешката битка со ракот. „Мајка ми почина утрово во 11. часот во Париз, опкружена со семејство и пријатели“, изјавил нејзиниот син Ентони Делон. Како што рекол, Натали Делон починала од рак на 80-годишна возраст. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бајден синоќа танцувал со најмалечкото внуче кое го украло шоуто во Овалната соба

Претседателот Џо Бајден синоќа со својот најмлад внук во рацете танцувал додека го гледал инаугуративниот концерт во Белата куќа. Внукот го доби името на покојниот син на Бајден, Бо Бајден. Фото: Скриншот/MailOnline

Повеќе »

(ВИДЕО) Џеј Ло среде пеење се обрати на шпански и многумина расплакала: Еве што рекла!

Џенифер Лопез вчера на инаугурацијата на Џо Бајден ги изведе medley песни This Land Is Your Land и America the Beautiful, а покрај тоа што го извикна стихот на нејзината песна Let’s get loud, Џеј Ло пред крај на пеењето се обрати на шпански. „Една неразделна нација под Бога, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само што дошла на Флорида, Меланија станала хит: „Словенката повеќе не е** жива сила“

МЕЛАНИЈА Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон од Флорида, а веднаш по слетувањето таа, поради нејзиниот потег, стана хит на Твитер. Имено, Доналд Трамп застанал по излегувањето од авионот, им позирал на фотографите и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Никол Кидман: Поради серијата „Слом“, заболев психички

Неодамна Никол Кидман можевме да ја гледаме во реномираната серија „Слом“, што, тврди оваа актерка, и оставило големи последици со кои се уште не се помирила, а сега како гостинка на подкаст открила со што се бори. „По снимањето на серијата, избегав од градот на две недели, бидејќи не можев. …

Повеќе »

(ФОТО) Мајкл Даглас го запознал најмладиот внук па објавил заедничка фотографија

Мајкл Даглас се пофалил дека уште еднаш, минатиот месец, стана „горд дедо“. Славниот 76-годишник го прослави фактот дека неговиот син Камерон Даглас го пречека својот син Рајдер, а сега овој оскаровец доби уште една причина за славење – го запозна својот најмлад внук.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зборовите кои Џо Бајден и ги ушатил на сопругата пред инаугурацијата говорат за нивниот брак

Околу еден чќас пред инаугурацијата, новиот американски претседател Џо Бајден на социјалните мрежи и испрати специјална порака на неговата сопруга Џил. Тој објави видео на кое двајцата се држат за раце и и се обратил со љубезни зборови. I love you, Jilly, and I couldn’t be more grateful to have …

Повеќе »

(ФОТО) Трагично заминување на момчето кое ветуваше

Хари Брант бил опсесија на кремот на њујоршкото општество, трендсетер и инфлуенсер кој соработувал со најголемите – а потоа на 24-годишна возраст ја изгуби борбата со својата зависност. Причината за смртта на младиот човек е случајно предозирање на лекови коиг и добил на рецепт, се вели во соопштението од неговото …

Повеќе »