светски звезди

(ФОТО) Конечно „откриено“ каква венчаница ќе носи Меган Маркл!?

Дали оваа ексклузивна информација на „Daily mail“ ќе се покаже како вистинита, ќе видиме за две недели кога ќе се случи големата кралска венчавка. Свеченоста за која во моментот најмногу се зборува во јавноста е се’ поблиску. Венчавката на британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл е на 19. …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското бебе и’ позирало на мама: Кејт го снимила принцот Луис!

Кралското семејство до сега имало обичај да објавува фотографии кои ги снима нивен службен фотограф. Првата фотографија од малечкиот принц неговата мајка ја снимила три дена по породувањето… Војводата и војвотката од Кембриџ и заблагодаруваат на јавноста на љубезните пораки по повод раѓањето на принцот Луис, објавила Кенсингтонската палата. Принцот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кралицата ги иселува Меган Маркле и принцот Хари од палатата: Глумицата бесна поради одлуката!?

Многумина претпоставуваат дека на идната војвотка Меган, навикната на живот во топлите краишта на Америка каде температурата ретко паѓа под 20. степени, животот на село тешко ќе и падне… „Тоа е хорор од црвени тули, изгледа несреќно и грдо. Собите се малечки, а ходниците чудни и искривени. Таа куќа е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наследничката на Курт Кобеин, ќерката Френсис,ја продолжува семејната традиција!

Френсис Бин Кобеин е доста популарна на Инстаграм,каде што 25.годишната уметничка и модел споделува лични ажурирања, модни фотографии и содржини на TBT натпреварот. Последниве месеци, наследничката на рок легендата (Курт Кобеин), исто така, открила сопствени музички проекти, објавувајќи клип со насловната нумера од „Jimmy Eat World“ и фрагмент од оригинална …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Хари и Меган Маркле на денот на венчавката на починатата принцеза Дијана ќе и одадат почест на емотивен начин

Принцот Хари на 19. мај со глумицата Меган Маркле ќе застане пред олтарот. Парот одлучил да се повлече од јавноста за да што подобро се подготват за големиот ден. Хари на Меган за свршувачката и дал прстен кој самиот го дизајнирал а во него се вградени дијаманти од колекцијата на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајната девојка на Авици ги открила последните зборови што и ги кажал!

Пред две недели беше соопштено дека популарниот диџеј Авици починал, а пред неколку дена пак беше соопштено дека извршил самоубиство. Иако не се огласувала после неговата смрт, неговата девојка Тереза Кацерова сепак, на Инстаграм се простила од својот дечко. „Драг Тим изминатите денови чекав некој да ме разбуди, да ми …

Повеќе »

(ФОТО) Двојни аршини: Родителите на Меланија го смеат тоа што остатокот на светот не го може!

Иако благодарение на тоа што ќерка им е прва американска дама, воедно и државјанка, веќе со години имаат зелена карта и овозможен траен престој, родителите на Меланија Трамп со сите сили се трудат да добијат и постојано државјанство. И’, додека американскиот претседател Доналд Трамп со сите сили се бори со …

Повеќе »

(ФОТО) Британското кралско семејство објавило кој од семејството на Меган Маркле доаѓа на венчавката!

После бројните нагаѓања во медиумите, Кенсингтонската палата денес потврдила дека свршеничката на принцот Хари, Меган Маркле, до олтарот ќе ја испрати нејзиниот татко Томас Маркле (73), пренесуваат британските весници и портали. Тој во Лондон ќе допатува пред 19. мај и во Лондон ќе се запознае со членовите на кралското семејство. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Осветата најдобро се сервира ладна – Принцот Хари се осветува за смртта на мајка си: Што никако нема да дозволи на венчавката!

Пред својата венчавка на 19. мај, британскиот принц Хари донел одлука која многумина изненадила. „Момците ја преземааа контролата, нетрпението меѓу нас медиумите и нив резултираше со ситуацијата каква што ја имаме денес“, рекол Артур Едвардс, фотограф на британското списание The Sun кој кариерата ја посветил на фотографирање и следење на …

Повеќе »