Сцена

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

Том Џонс открил: „Жртва сум на сексуално вознемирување…“

„Наскоро се’ ќе дојде на виделина. Се’ што им се случува на жените им се случува и на мажите“ рекол Том Џонс во ексклузивното интервју за BBC Radio 5 Live „Не ми се случи ништо страшно затоа што одбивав такви понуди. Од таквите луѓе, едноставно, си заминувате што побргу и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здравко Чолиќ во новиот сингл споил трубачи и убавици: Дали песната ќе остане?

Познатиот пејач снимил нов сингл „Сливите родија”.Снимањето на спотот траело три дена а главни протагонисти се двесеттина убавици кои извршуваат домашни работи на еден салаш во Војводина. Најавувајќи го 15. албум во кариерата, Здравко Чолиќ (66) снимил нов спот за синглот „Сливите родија”. Снимањето на спотот траело три дена а …

Повеќе »

(ФОТО) Тина се вратила од пензија да го промовира мјузиклот за себе

За пејачката Тина Тарнер е направен мјузикл чија премиера би требало да биде наредната година во Лондон. Убавата Адриен Ворен (30), номинирана за наградата ’Тони’ ќе ја глуми Тина. Тина Тарнер (77) во 2010. година заминала во пензија и се преселила во Швајцарија. За животот на познатата американска пејачка направен …

Повеќе »

Писателката Џ.К. Роулинг е најплатена личност во Европа: Побогата од Роналдо и Ѓоковиќ

Со заработка од 95. милиони долари во 2017. година, британската писателка Џ.К. Роулинг, позната по серија романи за Хари Потер, е најплатената славна личност во Европа, пишува британскиот Телеграф. Половина од заработените пари, во кои не се вклучени таксите и другите трошоци, ги заработила само од сценаријата за претставата “Хари …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тајчи проговорила за злоставувањето: „Не можев да се заштитам од тие моќни, грабливи мажи…“

После написот во New Yorku Times во кој повеќе жени го обвиниле холивудскиот моќник Харви Вајнштајн дека сексуално ги злоставувал, се огласиле бројни познати глумици кои го доживеале истото или слично искуство како нив… Набргу, бранот на искрени исповеди се проширил на социјалните мрежи, каде бројни непознати жени за јавноста …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 30. години никој не го знаел: Бред Пит во филм со Горица Поповиќ и Милена Дравиќ

Пред 30. години премиерно бил прикажан филмот “Темна страна на сонцето“ во режија на Божо Николиќ. Тоа бил првенец на Бред Пит, а една од партнерките му била и’ Горица Поповиќ. Глумицата неодамна се потсетила на снимањето на ова остварување и моментот кога првпат го забележала тогаш младиот и непознат …

Повеќе »

Холивуд го тресе нов скандал: Познат оскаровец силувач – секс за улога!

Клопчето се одвиткува…Откривањето на Харви Вајнстајн е само почеток. Тоа е првиот од многуте скандали кои ќе го потресат Холивуд, говорат ’инсајдери’ од забавната индустрија… Неименувана телевизиска новинарка тврди дека еден оскаровец сексуално злоставувал на неа блиско лице. Не сакала да го открие името на глумецот, како ниту името на …

Повеќе »

(ФОТО) Гордон Ремзи се соблекол а обожавателите не можат да веруваат како изгледа

Гордон Ремзи се прославил со неговиот остар јазик, а кога 50. годишниот шеф се соблекол неговите обожаватели останале без зборови. Освен што смислува нови јадења и пцуе по кујната, очигледно дека Ремзи вредно вежба. One of the most incredible feelings ever sat in the water on the start line minutes …

Повеќе »