Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) „Некст тајм“ со импресивен спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста во Драмскиот театар во Скопје го претставија својот најнов музички проект на кој никој не остана рамнодушен. Станува збор за преработка на старата револуционерна македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Една од нашите најубави …

Повеќе »

(ФОТО) Јана Бурческа стана мајка!

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Идната правничка, која годинава во Киев ја претставуваше Македонија стана мајка. Вчера во една скопска болница се породи Јана Бурчевска. Јана и нејзиниот партнер, добија ќерка. Нивната љубов беше крунисана токму на Евровизиското преставување, каде Јана пред публиката откри дека чека …

Повеќе »

Славен глумец открил дека во Холивуд бил сексуално злоставуван:„Ме грабна за генит……“

Неодамна во Холивуд избил вистински скандал кога еден од најмоќните луѓе во филмскиот свет, Харви Вајнстајн, е обвинет за сексуално злоставување. Оваа приказна поттикнала уште една ѕвезда да излезе во јавност и открие дека бил жртва на слично однесување. Станува збор за глумец и бивш играч на американскиот фудбал, Тери …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумиците во Холивуд се охрабриле: Ѕвездата на „One Tree Hill“ го обвинила Бен Афлек за сексуално злоставување – „Бев дете!“

Многу меѓу кои и глумицата Роуз МекГовен, изјавата на Афлек дека е „тажен и лут“ поради обвинувањата на сметка на Вајнстејн не ја смета за искрена После низа глумици кои го обвиниле Харви Вајнстајн за злоставување, се огласила и ѕвездата на серијата „One Tree Hill“, Хилари Бартон. За разлика од …

Повеќе »

(ФОТО) Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу: Познатите глумици признале дека биле жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и’ тие биле жртви на неговото насилство. Тие две признаваат дека ваквиот инцидент со продуцентот се случил на почетокот на нивната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето се онесвестуваат поради сцена во новиот филм според роман на Стивен Кинг

Нетфликс го адаптирал романот „Играта на Џералд“ на Стивен Кинг, а поради обилието насилство во филмот некои гледачи  се онесвестувале. Играта на Џералд е приказна за она што се случува кога експериментирањето со секс ќе отиде во погрешен правец.Во книгата и во филмот главниот лик Џеси Барлингам, со лисици е …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конечно објавен трејлерот за „Војна на звездите“: Кој е последниот Џедај?

Новиот трејлер за „Војна на звездите: Последниот Џедај“ е објавен после неколку недели чекање. „Лукасфилм“ конечно претставил подолг вовед во осмото продолжување на вселенската сага чиј тизер имавме можност да го видиме во април. Трејлерот ги прикажува Реј (Дејзи Ридли) и Фин (Џон Бојег) покрај Лукс Скајвокер (Марк Хамил) кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Коки Јанков – „Тајфата“: „Ова треба да го направиме и поради Дуле…“

„После таа случка од 2013. година јас дури сега некако почнав да се созеамам. Бев соочен, во изминатиот период со некакви интервјуа, изјави кои се бараа од мене, но си реков сето тоа да го направам преку песна. Но, таа песна не може да се напише како домашна задача…“ „Јас …

Повеќе »