Сцена

(ФОТО) Мухарем Сербезовски на мета: Во септември го умреа сега го уапсија!?

За два месеци за прославениот Мухарем Сербезовски во медиумите се појавија две невистини кои предизвикаа револт кај неговите фанови на социјалните мрежи… „Легендата на балканската фолк музика, Мухарем Сербезовски синоќа бил приведен поради сомнеж дека поттикнува омраза и тероризам против САД. Причина бил стихот „Проклета је Америка“ за веќе во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Хит: Џулија Робертс уште еднаш ќе ни покаже вистинско „Чудо“

Соочувајќи се со врсниците и професорите кои имаат различни реакции на неговото лице, десетгодишникот и неговата мајка конечно почнуваат да се прифаќаат самите себе Темелено на бестселерот на New York Times, „Чудо“ е неверојатно инспиративна приказна за Аугуст Пулман, десетгодишно момче со тешко генетско пореметување поради кое има унакажано лице …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Георгина, на Роналдо, на мета на критичарите за нејзините активности девет дена после породувањето

Свршеницата на Кристиано Роналдо, Георгина Родригес се породил неодамна, а веќе се пофалила со снимка од теретана. Me encanta😍 Maravilla de gym 💪#amplitud #buenrollo #cr7crunchfitness @cristiano A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on Nov 20, 2017 at 6:48am PST Георгина Родригез, свршеницата на Кристиано Роналдо родила пред девет дена …

Повеќе »

(ФОТО) Менаџерката на Тоше Проески собрала сили и го посетила неговиот гроб

Лјилјана Петровиќ била со музичарот во автомобилот во кој тој загинал. Таа тогаш завршила во болница со тешки повреди. На гробот на Тоше не била никогаш, се’ до неодамна… „Времето не ги лекува раните.На неговиот гроб никогаш не сум била, немам сили за тоа ниту после десет години. Никогаш не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Блиски во несреќа:Харисон Форд помогнал на настрадана жена

Заедно со останатите учесници во сообраќајот успеал од уништениот автомобил да ја извлече жената и почекал да дојде брза помош. Жената минала со помали повреди рекле од болницата Една жена која во неделата наутро ја загубила контролата над автомобилот и слетала од автопат во Калифорнија, блиску местото Санта Пол многу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред 32. години беше изведена најубавата песна во СФРЈ: „За милион години“

Пред нешто повеќе од 32. години на стадионот на „Црвена звезда“, „Маракана“ пред 20.000 луѓе беше одржан концерт со кој Југослвија се придружила на хуманитарната акција „Live Aid” која ја покренал Боб Гелдоф, за да собере пари за гладните деца во Етиопија. Еден месец пред славниот „Live Aid” концерт во …

Повеќе »

(ФОТО) Што им прават на парите: Од износите кои овие славни лица секој ден ги заработуват ќе „ви се заврти“ во глава

Дејвид Бекам, ЈК Роулинг, Адел и Луис Хамилтон заработуваат неверојатни износи Славните поединци секој ден заработуваат неверојатни износи. Така на пример пејачката Адел дневно заработува околу 145. илјади фунти, што е всушност смешен износ кога се знае дека коосновачот на „Микрософт“, Бил Гејтс, во џеп дневно си става 7,1 милион …

Повеќе »

(ВИДЕО) Аки Ракимовски на гледачите на ХРТ им „се претставил“ со македонски народни песни

Можеби, многу тв гледачи, кога виделе дека во емисијата на ХРТ „А страна“ ќе гостува Аки Рахимовски, очекувале некои хитови од „Парни ваљак“, но нашиот Аки изненадил… Легендарниот пејачки фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, учествувал во новата забавно музичка емисија „А страна“ на ХРТ, а она што ја …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Концерт на „Меморија“: Неуништливите јунаци на македонската поп-рок музика блеснаа во ново светло!

Враќање како да беа вчера а не пред децении – би бил кус епилог од тоа што дечките од „Меморија“ и го преиредија на публиката на нивниот „повратнички“ концерт и уште еднаш покажаа дека времето никако не коже да ги уништи вистинските вредности…А, „Меморија“ е вредност. Не е тешко да …

Повеќе »