Сцена

(ФОТО) Наташа Беквалац првпат трудна пред камерите

Поп пејачката Наташа Беквалац, синоќа настапила во еден белградски клуб. Во таа пригода им позирала на љубопитните новинари и фоторепортери, прв пат откако е бремена. Наташа е во петтиот месец на бременост и носи ќерка.Таа пред неколку месеци се омажила за таткото на своето идно дете, Лука Лазукиќ на Ибица, …

Повеќе »

(ФОТО) Забава на тезга: Лепа Брена роденденот го прославила на свадба!

„Ви благодарам, јас откако имам деца не го славам роденденот, ова е прекрасно“ рекла Лепа Брена која ги има синовите Стефан и Виктор со сопругот, српскиот тенисер Слободан Живоиновиќ. Пејачката Лепа Брена својот 57. роденден го прославила на „тезга“, додека пеела на свадба во Белград. Младенците ја развеселиле со честитка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторена сцената од „Ниски страсти“: Шерон Стоун повторно ги прекрстила нозете!

Никој не може да ја заборави славната сцена од филмот „Ниски страсти“ од 1992. година во кој главна улога играла Шерон Стоун. Глумицата останала препознатлива по заводливото прекрстување на нозете, кое влегло во историјата на кинематографијата. 25. години подоцна, глумицата била прашана дали би ја повторила сцената од култниот фил, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Димитар Андоновски со нов видео запис

По повеќе месеци емитување “Само ти“ доби и свој видео запис. Песната, односно музиката и аранжманот ги потпишува Лазар Цветкоски, а текстот е дело на Магдалена Цветкоска Ена. Во видео записот се појавува и младата актерка Душица Тренова, видеото се снимаше на повеќе локации во Катланово и Козјак во изработка …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете зошто „Некст тајм“ ќе продолжи со обработки!

Младите дами со многу чувства и во вистински занес ја исполнуваат новата тема „Слушам кај шумат шумите“ во изведба на „Некст тајм“ кои… Edna od poentite zosto se obrabotuvaat starite izvorni pesni!… Edna od glavnite pricini zosto se obrabotuvaat ovie stari narodni izvorni pesni!!!Srcinja:) Posted by Next Time on Freitag, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гевгеличанецот Стојанчо Бучков се пласира во финалето на бугарскиот „Х фактор“!

Македонија ќе има за кого да навива во финалните емисии на бугарскиот „Х фактор“, каде што минатиот викенд заврши и последната фаза од квалификациите пред завршните вечери во живо. Во финалето ќе се натпреваруваат 13. кандидати. Меѓу нив е, извонредниот Стојанчо Бучков од Гевгелија! Првото финале, како што ни рече …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопруга на Род Стјуарт: „Ме дрогираше, а кога се разбудив уживаше на мене. Дотогаш бев девица…“

Пени Ланкастер, 46. годишната сопруга на рокерот Род Стјуарт, открила дека на почетокот на манекенската кариера била сексуално злоставувана. Како што раскажала во емисијата на британскиот ITV, моден дизајнер, кога била во неговиот стан, во пијалокот и ставил дрога, а кога се освестила видела дека тој лежи на неа. “Не …

Повеќе »

Том Џонс открил: „Жртва сум на сексуално вознемирување…“

„Наскоро се’ ќе дојде на виделина. Се’ што им се случува на жените им се случува и на мажите“ рекол Том Џонс во ексклузивното интервју за BBC Radio 5 Live „Не ми се случи ништо страшно затоа што одбивав такви понуди. Од таквите луѓе, едноставно, си заминувате што побргу и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Здравко Чолиќ во новиот сингл споил трубачи и убавици: Дали песната ќе остане?

Познатиот пејач снимил нов сингл „Сливите родија”.Снимањето на спотот траело три дена а главни протагонисти се двесеттина убавици кои извршуваат домашни работи на еден салаш во Војводина. Најавувајќи го 15. албум во кариерата, Здравко Чолиќ (66) снимил нов спот за синглот „Сливите родија”. Снимањето на спотот траело три дена а …

Повеќе »