Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Скарлет Јохансон дознала за трагичното семејно минато: “Си ветив дека нема да плачам, но…”

Гостувајќи во емисија на ПБС, “Finding Your Roots”, која се занимава со проучување на семејното стебло, американската глумица, Скарлет Јохансон не можела да ги воздржи солзите откако прочитала како нејзините членови од семејството умреле за време на Втората Светска Војна во варшавското гето. Во оваа емисија славните лица откриваат за …

Повеќе »

Вистинска приказна од еден таксист во Скопје: „Немав појма дека жена може толку да сака“

– До каде? *До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? *Да, јас сум…  пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од 30 години. Имаше блага насмевка, од оние шо цело лице им се развлекува од уво до уво. – Одма те познав „бе брат“ – посебно го …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана признала се’ за кавгите во бракот: Неверство не простувам!

Нашата популарна пејачка со своите настапи во „Твоето лице звучи познато“ уште еднаш потврди дека е извонреден вокал кој може се’ да донесе, и во пејачка и во стилска смисла… Секогаш насмеана и расположена, пејачката има еден проблем, а тоа е како што вели тоа што не знае да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бугарите ја расплакале Лепа Брена!

Пејачката Лепа Брена се согласила да влезе во едно реално шоу, а многу брзо внатре и заплакала. Имено, таа, како гостинка, дошла во бугарското издание на „Големиот брат“, била само една вечер и лудо се забавувала. Учесниците добро ја дочекале, па и приредиле и’ специјално изненадување. Тоа до солзи ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најпознатите холивудски мажишта се маскирал во девојче, можете ли да го препознаете?

На забавните преобразби кои ги донесува Ноќта на вештиците не се имуни ниту богатите и славните. Додека овие денови сведочиме за бројни помалку или повеќе успешни маски кои бројни славни одлучиле да ги покажат на разни холивудски случувања, една од најзабележителните е онаа на Брус Вилис во која се појавил …

Повеќе »

(ФОТО) Потполно гола Памела во жежок клинч со млад балетан

Иако има 50. години, Памела Андерсон не се откажува од голотијата. Сега до крај се соблекла пред славен фотограф и близок пријател, Дејвид Ла Чапел „Дејвид е моја сродна душа. Едно друго се туркаме на креативно ниво. Тешко е да се поверув дека можеме да бидеме турнати повеќе отколку што …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена „јавна тајна“: Кевин Спејси конечно ја открил својата сексуалност!

Еден од најдобрите актери во светот, Кевин Спејси, многу добро го криеше својот приватен живот. Иако молчешкум во Холивуд се знаело дека оскаровецот е геј, и никој не се трудел подетално да го проучува неговиот сексуален живот, но се’ се променило… Неодамна актерот Ентони Рап го обвинил Кевин Спејси за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали наскоро ќе одат во пензија: Се чини дека ова се најнеуморните музичари!

Тие се најпознатите музичари од регионот кои некогаш „жареа и палеа“ во бившаЈугославија, а додека некои од тогашните звезди веќе подолго време се во добро заслужена пензија, на овие легендарни пејачи тоа не им паѓа на памет. Нивните денешни хитови се подеднакво одлични како и старите. Здравко Чолиќ Првиот службен …

Повеќе »