Сцена

Кеба во затвор: Возел без дозвола кога на пешачки ја удрил девојката!

Пејачот Драган Којиќ Кеба кој во вторникот со своето „Ауди“ на пешачки премин во Белград ја покосил 18. годишната Александра Ѓ. не смеел да вози бидејќи претходно поради други прекршоци му била одземена возачката дозвола. Но, пејачот продолжил да вози… Против Којиќ била поднесена кривична пријава за загрозување на јавниот …

Повеќе »

(ФОТО) Џек Николсон шокирал со изгледот: Има 160. килограми

Виден е на натпревар на својот омилен НБА тим. Лејкерсите ги следел во друштво на синот Реј и боксерот Флоид Мејвотер во првиот ред па не успеал да ги одбегне папараците… Џек Николсон со децении ја носел титулата на холивудски заводник но се чини дека на тоа му дошол крај. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спилберг со „The Post” повторно прикажува вистинска приказна

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс и Мерил Стрип. Во време кога новинарството се наоѓа под обвиненија за лажни вести, првата жена издавач во историјата на “Washington Post”, Кеј Грахам (Мерил Стрип) и уредникот Бен Бредли …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов трејлер за „50 нијанси ослободени“

Почнува еуфоријата околу следното продолжение на „50 нијанси“, откако беше промовиран официјалниот трејлер од цели 2 минути и 20 секунди. Во него се случуваат многу нови моменти – згодна архитектка го демне Кристијан, страста се враќа во црвената соба, но и се сели на неколку фантастични дестинации. Секако, тука е …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Којиќ Кеба удрил тинејџерка на пешачки: Итно префрлена во болница!

Синоќа околу 20. часот, на улицата „Париска комуна“ во Белград, Србија, дошло до сообраќајна несреќа, кога Драган Којиќ Ќеба со својот автомобил марка „Ауди“ удрил тинејџерка А.Ѓ. (18) која во тој момент преминувала на пешачки. Според првите информации девојката се здобила со повреди на главата. Веднаш после инцидентот била префрлена …

Повеќе »

Случајот на Цетински прогласен за таен: Полицијата ги крие деталите од сообраќајката во која хрватскиот пејач прегази човек!

Пулското државно обвинителство, како и полицијата, не сакале да дадат никакви информации за сообраќајната несреќа во која познатиот музичар Тони Цетински го прегази 62. годишниот Ибрахим Кевлјанин. И’ понатаму останува тајна дали мажот во моментот на наидувањето на возилото веќе лежел на улицата или пак Цетински го соборил со својот …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински испратил порака со сочувство на семејството на мажот кого го прегазил: „Ништо не може да ме утеши“

Несреќата во која прегазил човек Тони Цетински ќе го следи, вели, до крајот на животот. Откако вчера на својот профил на Фејсбук им се обратил на пријателите, денес преку своите блиски изразил сочувство на унесреќеното семејство. „Како, зошто и што да се напише или каже во ваков момент? Како да …

Повеќе »

(ФОТО) Нина Бадриќ објавила емотивна порака и ги загрижила фановите

Пејачката Нина Бадриќ е редовна корисничка на социјалните мрежи. Иако најчесто и служат за објавување секојдневни фотографии, таа понекогаш става и’ по некој цитат. Тие мудрости главно имаат навистина длабоко значење, па многу нејзини фанови се прашуваат дали тоа, конкретно, се однесува на неа или едноставно и се допаднала реченицата, …

Повеќе »

(ФОТО) После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински испратил порака на пријателите

После несреќата во која прегазил маж, Тони Цетински на својот профил на Фејсбук со фотографија им се обратил на пријателите и следбениците. Posted by Tony Cetinski on Sonntag, 5. November 2017

Повеќе »