Сцена

(ВИДЕО) Новогодишен подарок од Каролина: „Ѕвона“ – првиот сингл од претстојниот албум

Каролина Гочева подготви новогодишен подарок за сите свои обожаватели. Го објави синлот „Ѕвона“ како најава за нејзиниот нов албум кој треба да излезе во февруари 2018. година. За „Ѕвона“, музиката и аранжманот се на Никола Мицевски, текстот е на Весна Малинова, додека спотот е во режија на Огнен Шапковски- Мелем …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Аптон заиграла тенис во адвентски календар

Американската глумица и модел, Кејт Аптон, се придружила на традиционалното адвентско одбројување на магазинот „Love“ и во видео посветено на 19.дена на адвентот, во долна облека заиграла тенис. Кејт Аптон, 25. годишна глумица и модел, која често ги краси насловните на Sports Illustrated, неодамна се вратила од Италија, каде се …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Жељко Јоксимовиќ добила понуда од Холивуд

Ќерката на српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ, убавата Мина, добила понуда од Холивуд да сними песна за еден филм. „Она кога баш тебе ќе те повикаат да пееш за холивудски филм. Фала му на Господ што таквите луѓе го препознаваат мојот талент. Неописива среќа“ напишала покрај фотографијата на меилот кој го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вешто ја криеле бременоста: Бившата тенисерка и популарниот пејач станале родители на близнаци

Бившата тенисерка, Ана Курникова, и Енрике Иглесијас станале родители на близнаци… Оваа вест е посебно изненадување со оглед на тоа дека никој не знаел дека Курникова е бремена. #letsdothis 💪🏻😂🐾😉 📹@ashleypeeler #тренировкидома #вздоровомтелездоровыйдух A post shared by 🐾 Anna 🎈Аня (@annakournikova) on Aug 9, 2017 at 2:39pm PDT #miamiwinter #зимушказима …

Повеќе »

(ВИДЕО) Елена Ристеска во ТЛЗП: Провокативна,секси и …

Малку недостасуваше Тијана да победи во годинешното издание на „Твоето лице звучи познато“. Само 26. гласа. Но, затоа македонските девојчиња, Елена и Тијана покажаа зошто се толку барани… Елена Ристеска вчера настапи во ревијалниот дел на финалето од популарното шоу ТЛЗП и го покжа својот раскошен талент. За настапот, на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Дваесет години од „Титаник“: Безвременска љубовна приказна!

Со заработка од околу 2,2. милијарди долари и 11. освоени Оскари бил најуспешен филм на сите времиња, додека во 2009. година не го претекнал „Аватар“, повторно во режија на Џејмс Камерон Делум елегија на прекинатата младост, а делум ода на возвишена љубов, филмскиот „блокбастер“, „Титаник“ и’ 20. години по снимањето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) Музички спектакл на „Суперхикс“ во Скопје

Минатиот петок се одржа концертот на групата Суперхикс, под мотото “ИЗРАМПАРАРАМИЗИРАЈ СЕ!” во организација на САН продукција, во малата сала на ВИП арената Борис Трајковски. Околу 2.000 најверни фанови заедно со бендот ги пееја нивните најголемите хитови и уживаа во одличната музика. „15 декември беше ден кога сакавме и успеавме …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брутално – „Масакр на кино благајните“: И’ новите „Војни“ ќе заработат свирепо

Осмата епизода од серијалот „Последниот Џедај“ на крај ќе ни покаже како изгледаат последиците од будењето на Силата.А, една од нив сигурно е неверојатниот приход на овој филм… Кога продуцентите ќе видат какви биле заработувачките на филмовите во текот на 2017. година сигурно дека не се премногу задоволни. Иако многу …

Повеќе »

Стеван Анѓелковиќ победник на ТЛЗП: За само 26. гласа подобар од Тијана

Српскиот пејач Стеван Анѓелковиќ е победник во четвртата сезона на шоуто „Твоето лице звучи познато“. Тој освои само 26 гласа повеќе од Тијана која беше втора. Стеван во финалето го имитираше Елвис Присли и возбуден од победата се заблагодари на семејството. Парите од победата, 25.000 евра, рече ќе ги подари …

Повеќе »