Сцена

(ФОТО) И’ Зоран Заев скокнал во Охридско езеро за Водици

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев вчера бил фотографиран како се капе во осветените води во Охридското езеро. Може да се забележи како премиерот ужива со неколку блиски негови соработници и пријатели, меѓу кои и Даме Ложанкоски, човекот која ја направи фотографијата. Ложанкоски е поранешен претседател на ОО на СДСМ …

Повеќе »

(ФОТО)  Нашата актерка Јелена Јованова во прегратка на Ангелина Џоли

Македонската актерка Јелена Јованова објави фотографија на која е прегрната со холивудската ѕвезда Ангелина Џоли. Јелена глумеше во филмот „Во земјата на крв и мед“ што го решираше Џоли, по што останале во пријателски односи. Јелена многупати изјавила дека е во контакт со Џоли и’ по снимањето на филмот. Покрај …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Ирина Шајк е копија на татко и

Пред неколку месеци се криеа од јвност и својот приватен живот го држеа во голема тајност. Но, раѓањето на ќерката како да ги промени навиките на славниот пар. Како минуваше времето од раѓањето на ќерката Леа де Сеин, родителите Бредли Купер и манекенката Ирина Шајк се’ почесто можеа да се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин нуркал на -6 степени!

Претседателот на Русија, Владимир Путин (65) се соблекол во своите гаќички за капење и потоа нурнал во ледената вода на езерото Селигер, што е ритуално православно пливање за чесниот крст. Руската државна телевизија го прикажала Путин како влегува во ледената вода на езерото Селигер, на околу 400. километри северно од …

Повеќе »

(ФОТО) Го оставила после секс скандалот: Сопругата на Берлускони бара алиментација…Од износот ќе „ве заболи глава!“

Бившата сопруга на некогашниот италијански премиер, Силвио Берлускони, се жалела на одлуката на судот на основа на која и било одземено правото на месечна алиментација во износ од 1,4 милиони евра, пренесуваат италијанските медиуми. Вероника Ларио вложила жалба на пресудата кој лани во ноември ја донел понискиот суд. Таа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумел во една од најгледаните серии а никој не се сеќава на него!

Пред полни 25. години е емитувана последната епизода од хит серијата „Санта Барбара“, една од најдолговечните „сапуници“, а малку луѓе знаат дека во неа глумел и’ Леонардо ДиКаприо. Иако за девет години се емитувани дури 2.137 епизоди, глумците благодарение на серијата се стекнале со голема популарност, но скоро никој од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оваа преработка на наше изворно македонско оро мора да ја слушнете!

Момчило Митровски Момо деновиве го промовираше проектот кој нема да остави никого рамнодушен, посебно љубителите на убавата македонска музика и почитувачите на нашето изворно творештво. Имено, станува збор за „Чамче“, изворно македонско оро кое звучи навистина фантастично и е само најава за нешто ново и поголемо од овој наш музичар. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Екстра Бенд Скопје“ снимија свое музичко шоу со преработка на песни, актуелни и барани од публиката.

Момците кои минатата година ја заокружија со рекорден број на настапи, сериозно го сфатија барањето на публиката и решија во новата 2018 година да изненадат со проект кој ќе допре дури и до најпребирливите музички вкусови. „Изборот го правевме селективно, односно премногу внимававме на кои песни најмногу реагира публиката, било …

Повеќе »

(ФОТО) Рики Мартин:„Ме тераа да кријам дека сум геј поради кариерата“

Порториканецот кој актерската кариера ја започнал како дете во сапуницата „General Hospital“и се вратил на глумата.Во серијата за починатиот дизајнер Ѓани Версаче го глуми неговиот љубовник Антонио Д’Амико. Пејачот Рики Мартин (46), во средата, гостувал во емисијата „Daily Show“ која ја води комичарот Тревор Ноа (33). Порториканскиот пејач открил зошто …

Повеќе »