Сцена

(ФОТО) #СегаКажувам #TaniTregoj: Ана Јовковска поради сексуално вознемирување дала отказ во телевизија

Телевизиската водителка Ана Јовковска преку статус на својот фејсбук-профил го сподели непријатното искуство на сексуално вознемирување од маж кој ѝ бил шеф на работа. Таа не е единствената што зборува на оваа тема. Јавното споделување искуства поврзани со сексуално вознемирување зема сè поголем замав и кај нас. „Имав 25. години. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓорѓи Ѓорчев огорчен: „Ова што се прави со естрадата е брука“!

Поп-пејачот Ѓорѓи Ѓорчев кој на нашата јавност и е добро познат и по прекарот “македонски Том Џонс”, не може да се помири со сегашнава ситуација на македонската естрада која ја опишува како многу срамна. „Правам концерти низ Македонија и се прашувам дали некој мисли како ми е мене? Некој да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Промотивни концерти на Каролина со новиот албум „Извор“ во МОБ!

После блескавиот концертен маратон од пред четири години, Каролина и нејзиниот бенд повторно се враќаат во Македонската Опера и Балет, со четири последователни концерти, на 23, 24, 25 и 26-ти февруари. На концертите публиката за прв пат ќе има можност да ги чуе во живо сите нови песни од долгоочекуваниот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САГ награди: Триумф на „Три билборди“ – Хали Бери повторно го освоила вниманието на црвениот тепих

Наградите САГ кои во Лос Ангелес ги доделува Здружението на филмски и телевизиски глумци, минале во знакот на филмот „Три рекламни паноа на приодот Ебинг, Мисури“ кој ја добил главната награда… Филмот „Три билборди пред Ебинг во Мисури“, драма на Ирецот Мартин Мекдонаг, ја освои главната награда САГ (Американската асоцијација …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ја бакнува со отворена уста“: Американците ги вознемирил бакнеж на Доналд и Иванка – снимката открива што се случило!

За односот на Доналд Трамп и неговата ќерка и советничка Иванка веќе се напишани бројни статии. Иако американскиот претседател и неговата ќерка се трудат да остават впечаток дека се обичен татко и ќерка, изјавите кои тој порано ги давал, како оние дека најмила заедничка работа им е сексот и дека …

Повеќе »

Се однесувале како Меланија да не е важна, но таа е онаа која последна се смее!

Една година откако американскиот претседател Доналд Трамп влегол во Белата куќа, најпопуларна во кланот на Трамп, според анкетата објавена во петокот е првата дама Меланија… Таа е попопуларна од својот сопруг, а и неговата ќерка Иванка. Според анкетата, 48. отсто испитаници позитивно ја гледаат Меланија Трамп, додека 33. отсто не …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Катрал: Софија Вергара може да ме замени во „Сексот и градот“

Глумицата тврди дека не го запира снимањето на филмот кое требало да започне во септември минатата година. Катрал сака да прави работи кои ја усреќуваат, а истакнува дека улогата на Саманта Џонс не е една од нив… „Таа е една од многуте фантастични глумици која би можел ликот на Саманта …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата на новото доба повторно ги „крши“ кралските правила: Меган се фотографирала со фанови и потпишувала автограми

Американската глумица која наскоро ќе стане војвотка не сака да се откаже од својот лежерен американски стил. Иако протоколот налага членките на кралското семејство на службените случувања да се појавуваат во фустани или здолништа со шешир, Меган Маркле (36) во посетата на Кардиф, со свршеникот принцот Хари (33), дошла во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Позната актерка објавила фотографија која била протолкувана како бременост, но вистината е многу сурова…

Американската актерка Моника Потер, ѕвезда на „Родитество“, објавила фотографија која многумина ја протолкувале како соопштение дека е бремена и ќе роди четврто дете… Christmas at the Potter house can get a little silly 😂 but we have so much fun. We’ll practice to get it right for next year. Merry …

Повеќе »