Сцена

(ВИДЕО) Курникова предизвикала лавина од прашања: Дали навистина била бремена?

Тенисерката Ана Курникова е позната по атрактивниот изглед и витката линија, но никој не очекуваше дека ќе изгледа толку добро само еден месец по породувањето. Таа и нејзиното момче Енрике Иглезијас пред еден месец станаа родители на близнаците Николас и Луси, а поранешната тенисерка веќе е во топ форма. Курникова …

Повеќе »

(ВИДЕО) Битно е да си странска „ѕвезда“: Колективен транс по Ана и Раста во Скопје!

Ако се анализираат музичките состојби кај соседите, Србија, Ана и Раста повеќе беа присутни во медиумите по нивните приватни состојби, брак па и подоцнежни проблеми…отколку по успешното музичко творештво,хитови… Пред неколку дена биле во Скопје и, од видеото може да се види, дека направиле одличен маркетиншки потег кога пееле пред …

Повеќе »

Македонија е во првото полуфинале на „Евровизија“

Македонскиот претставник нa „Евровизија 2018“, која ќе се одржи во Лисабон, Португалија, ќе пее на првата полуфинална вечер на 8. мај, во вториот дел на вечерта. Ова беше одлучено со ждрепката што се одржа во Лисабон. Освен Македонија, во првата полуфинална вечер ќе настапат Белорусија, Бугарија, Литванија. Албанија, Чешка, Белгија, …

Повеќе »

(ФОТО) За децата не бираат „кралски“ туку ефтин шведски мебел

Кејт во април би требало да го роди третото дете и уште не се знае кој пол е. Обожавателите на кралското семејство нагаѓале дека станува збор за момче бидејќи војвотката за време на објавата за бременоста носела сина облека… Кејт Мидлтон (35) и принцот Вилијам (36) моментално се наоѓаат во …

Повеќе »

(ФОТО) Вака казнува првата дама: Меланија и пркоси на традицијата и пристигнала сама на говорот на Трамп

На првиот говор на Трамп за состојбата на нацијата, Меланија барала да пристигне со гостите, па дошла одделно од американскиот претседател. Првата дама на САД, Меланија Трамп, прв пат се појави во јавност по тврдењата на порно ѕвездата Стефани Клифорд дека Доналд Трамп во 2006 година имал секс со неа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Екстраваганза“ со нова песна и видео

„Екстраваганза“, односно Јовче Воденичаровски (вокал и гитара) и Крсте Калевски (гитара), имаат нов сингл но и видео. Ја издадоа темата со наслов „Казна моја си“ на музика на Хари Котларовски, а текстот е на Јовче Воденичаровски. Спотот го работеа со PS Visual Art, а девојката кој се појвува во видеото …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Во негов стил: Александар Принц со нова песна – „Шарена банана”

По пауза од подолго време на сцената повторно се враќа човекот кој пред десетина години беше еден од најслушаните изведувачи на македонската музичка естрада. Александар Ристовски или на јавноста попознат како Принц има нов сингл со наслов „Шарена банана”. Се работи за негово лично музичко остварување, но во соработка со …

Повеќе »

(ФОТО) После 5. години Кејти Холмс и Џејми Фокс во јавност: Том Круз повеќе не и може ништо!

Откако уживаат во љубовта, глумците Кејти Холмс (39) и Џејми Фокс (50) ретко биле видени заедно на јавните случувања. Исклучок сепак била забавата пред доделувањето на Греми наградите. Можеби атмосферата била добра, но тие имале очи само еден за друг. Оваа ноќ во Њујорк за нив била посебна бидејќи првпат, …

Повеќе »

(ФОТО) Ким Кардашиан продолжува со своите „скандалозни“ фотографии

Мајката на три деца не е срамежлива кога станува збор за покажување на атрибутите па пред неколку дена ја фотографирале во стилот на глумицата Бо Дерек. На себе имала минијатурен бикини а на главата плетенки. Иако Ким Кардашијан (37) неодамна добила трето дете, тоа не значи дека го занемарила своето …

Повеќе »