Сцена

Тој е најисплатлив глумец во светот во 2017. година

Холивудскиот глумец Вин Дизел оваа година од тронот на најисплатливи глумци во светот го симнал својот колега Двејн Џонсон, пишува Форбс. Дизел кого публиката моментално има можност да го гледа во филмот „xXx: Return Of Xander Cage”, се нашол на првото место на листата на глумци чии филмови оствариле најголема …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се сака се може: Елена Велевска прослави 10. години брак

И покрај тоа што Велевска нема никаде да настапува, телевизиската публика ќе може да ја гледа во новогодишното шоу… Фолк-пејачката Елена Велевска после 23. години настапување за Нова година, овој пат реши 2018. да ја прослави во кругот на семејството. Пред само неколку дена таа со сопругот Маријан ја прославија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена со филмот за неа ги расплакала пријателите и семејството

Премиерата на филмот на Лепа Брена, „Години на слаткиот грев“, и промоцијата на спотот за песната “Voliš i ne prolaziš” се одржале вчера. Лепа Брена го претстави периодот на кариерата од 1982. до 1992. година од кои најмногу ставила акцент од нејзината блескава кариера, но и малку познати детали кои …

Повеќе »

(ФОТО) По повод 80. роденден Џејн Фонда признала: „Мислев дека нема да доживеам 30. години и дека ќе умрам како зависничка“

Во големо интервју кое го дала по повод 80. роденден, актерската легенда Џејн Фонда открила многу непознати детали за себе. Рекла дека жали што не минала повеќе време со своите деца, проговорила за пропаднатите бракови, но признала и’ дека никогаш не мислела дека ќе живее толку долго… Таа е една …

Повеќе »

(ВИДЕО) Преслушајте ги најубавите македонски новогодишни песни!

Време е за домашна музика, а во овој период од годината веројатно имате чувство дека сите новогодишни хитови се странски. Но, ние имаме прекрасни тематски македонски песни на кои вреди да се потсетите и за момент да се вратите во минатото. Преслушајте ги најубавите новогодишни македонски песни и изберете си …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Александра Јанева:„Поставувам цели на кои работам и сакам да го видам нивниот резултат!“

Таа е една од ретките, можеби и единствена во тоа што го работи. За малкуте години кои ги им си изгради пат кој е за респект – Победник е на музичкото шоу „Сите наши песни“ во 2013.,два пати победи на „Макфест“ во 2013. и 2016. година, победила на натпреварот на …

Повеќе »

„Нова година – нови насмевки“ на 30. и 31. декември на Сквер Јадран

Кристина, Тамара, Некст Тајм и Ај Кју ќе ги забавуваат центарци, но и сите жители на Скопје и добронамерници на хуманитарната новогодишна забава. Под мотото “Нова година – Нови насмевки“, општина Центар и годинава на 30-ти и 31-ви декември, на Сквер Јадран нуди богата програма за децата, повозрасните и младите. …

Повеќе »

Синот на Оливер Драгојевиќ ги потврдил добрите вести:Пејачот не можел да добие подобар подарок за Божик!

Здравствената состојба на Оливер Драгојевиќ оди на подобро. Неговиот син Дино ги потврдил одличните вести. Оливер Драгојевиќ имал само една желба за Божик, а тоа е празниците да ги дочека во својот дом во Сплит, окружен со најмилите. Желбата му се остварила, а се чини дека пејачот нема да се …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез за Божик добила подарок од 40. милиони долари

Откако ја развеселил со великодушен подарок од 40. милиони долари, славниот играч на безбол Алекс Родригез и латино дивата Џенифер Лопез отпатувале во Мајами да го прослават својот прв заеднички Божик, каде се собрало целото семејство… Годинешните празници се врв на среќата низ која последните месеци минува Џенифер Лопез, откако …

Повеќе »