Сцена

(ФОТО) Познатата глумица првпат ќе стане мајка на 45. години

Американските таблоиди пишуваат дека холивудската актерка Камерон Дијаз (45 ) и нејзиниот сопруг, рокерот Беџи Маден (38), набргу ќе станат родители. Актерката е фотографирана во ЛА, а на фотографијата под широката облека се гледа нејзината полна фигура.Се шпекулира дека таа и нејзиниот сопруг долго се обидувале да имаат бебе. Но, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Лицемерието на Дејвид Бекам: „Бара приватен авион за да види непривилегирани деца“!

Бекам во стаклена кутија со илјадници комарци:„Решете ја маларијата“. Бара приватни летови да види непривелигирани деца. „Ми се лоши од него“ ја коментирале на социјалните мрежи новата кампања на Дејвид Бекам… „Овие инсекти се иритантни на местата како Обединетото кралство, но и во многу делови од светот. Каснувањето од комарец …

Повеќе »

(ФОТО) Јелена Карлеуша повторно прави скандали: Саша Поповиќ „ја навредил“ а таа одговорила на нејзин начин !

Саша Поповиќ сакал да ја изненади Јелена Карлеуша, меѓутоа, тоа не му успеало.Јелена Крлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ се појавила во „убиствена“ црна комбинација, закопчана од глава до петици, но многу бргу и го напуштила. Таа и Марија Шерифовиќ „лудо“ се забавувале во студиото заедно со Саша Поповиќ, …

Повеќе »

(ФОТО) Душегрижниците коментираат за изгледот на Тамара: Младата мајка „се преполови“!

Не е тајна дека нашата популарна поп-пејачка Тамара Тодевска по породувањето напорно работеше на тоа да ја врати линијата како претходно, па дури и во подобра форма. На социјалните мрежи таа редовно ги објавуваше третманите кои ги применува на себе, а по скоро две години од раѓањето на Хана, таа …

Повеќе »

(ФОТО) Непријатен гаф: Слепиот Бочели го прашала дали разгледувал?

Италијанскиот музичар не покажал никаква посебна реакција на „скокотливото“ прашање… Новинарката на НОВАТВ, Петра Фабиан Капов, во неговата резиденција во Тоскана правела интервју со италијанскиот тенор Андреа Бочели (59), кој на 10. март ќе има концерт во загрепска Арена. Во текот на разговорот, на италијански јазик, се збунила и слепиот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џон Сноу пристигнал во Дубровник: На снимање се опушта со кафе

На Харингтон треба да му се придружат и колешката Емили Кларк која ја отелотворува Мајката на змејовите. Глумицата пред два дена била во Рим… Вчера во Дубровник започнало снимањето на осмата сезона на „Игри на престолите“, а сега се случило и’ она на што обожавателите се надевале. Имено, на тврдината …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трејлер за новиот акционен филм со Двејн Џонсон:„Skyscraper”

По завршувањето на американскиот Супер Боул, за прв пат беше прикажан трејлерот за најновиот филм со Двејн Џонсон, „Облакодер” (“Skyscraper”). Вил Форд или Двејн Џонсон е главната ѕвезда на филмот, односно поранешен ФБИ агент кој сега работи како обезбедување на облакодерот. Неговото семејство е заробено на 240. спрат, а истовремено …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сара Мејс со две нови песни

Излези од кутија…. Се’ е прекрасно!Мејс го слика општеството со ноти! Сара Мејс повторно докажа дека креативноста ја има во безброј облици, а инспирацијата ја црпи од времето во кое живее. Овој пат,Сараобјавидве нови песни „Излези од кутија“ и „Сè е прекрасно“. Таа сака да даде оригинална и автентична слика …

Повеќе »

(ФОТО) Едина Муса како вајана во секси венчаница

Македонската кошаркарка, Едина Муса, напорно се подготвува со репрезентацијата за претстојните квалификациски средби против Хрватска и Италија. National Basketball Team #MACEDONIA A post shared by edina musa (@edina_musa) on Feb 6, 2018 at 5:05am PST Но, таа одвои време да облече и’ венчаница. Нејзините фотографии на овој моден настан предизвикаа …

Повеќе »