Сцена

(ФОТО) Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу: Познатите глумици признале дека биле жртви на сексуалното насилство на Харви Вајнштајн

Откако холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн добил отказ во сопствената фирма поради неколку тужби за сескуално вознемирување, покрај многубројните глумици и негови вработени, Ангелина Џоли и Гвинет Палтроу признале дека и’ тие биле жртви на неговото насилство. Тие две признаваат дека ваквиот инцидент со продуцентот се случил на почетокот на нивната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Луѓето се онесвестуваат поради сцена во новиот филм според роман на Стивен Кинг

Нетфликс го адаптирал романот „Играта на Џералд“ на Стивен Кинг, а поради обилието насилство во филмот некои гледачи  се онесвестувале. Играта на Џералд е приказна за она што се случува кога експериментирањето со секс ќе отиде во погрешен правец.Во книгата и во филмот главниот лик Џеси Барлингам, со лисици е …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конечно објавен трејлерот за „Војна на звездите“: Кој е последниот Џедај?

Новиот трејлер за „Војна на звездите: Последниот Џедај“ е објавен после неколку недели чекање. „Лукасфилм“ конечно претставил подолг вовед во осмото продолжување на вселенската сага чиј тизер имавме можност да го видиме во април. Трејлерот ги прикажува Реј (Дејзи Ридли) и Фин (Џон Бојег) покрај Лукс Скајвокер (Марк Хамил) кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Коки Јанков – „Тајфата“: „Ова треба да го направиме и поради Дуле…“

„После таа случка од 2013. година јас дури сега некако почнав да се созеамам. Бев соочен, во изминатиот период со некакви интервјуа, изјави кои се бараа од мене, но си реков сето тоа да го направам преку песна. Но, таа песна не може да се напише како домашна задача…“ „Јас …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мина Блажев-македонски претставник на „Јуниоревровизија“ ви претставува:„Танцување низ животот“

Мина Блажев, девојчето кое го запознавме на „Ѕвездичките на Пинк“ ќе не претставува на годинешното издание на „Јуниоревровизија“… Македонија и годинава ќе учествува на детската Евровизија, а после минатогодишната историска победа на Грузија, јубилејното 15. издание ќе се одржи на 26. ноември во главниот град Тбилиси. Боите на нашата земја …

Повеќе »

(ФОТО) Сашко Коцев со виолина и песна го прославил раѓањето на ќерката!

Нашиот познат актер Сашко Коцев вчера по прв пат стана татко. Тој и неговата сопруга Смиљана станаа родители на девојче. Честитки пристигнуваа од сите страни, а среќниот татко очигледно славел со најблиските. На Фејсбук е објавена и’ фотографија од прославата, на која сите се видно расположени. А, како и нема…не …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пирс Броснан објавил што го воодушевува додека го снима продолжувањето на „Мама миа“

Познатиот актер на островот Вис, Хрватска, стасал пред две недели за да го снима продолжувањето од хит мјузиклот „Mamma Mia: Here We Go Again“ На Пирс Броснан многу му се допаднало на Вис, а за тоа сведочи токму неговиот профил на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии од овој остров. Броснан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Црногорецот Славко направил хаос во Икс фактор: За време на настапот му отпаднала киката а потоа добил сочен бакнеж…

Славко Калезиќ, некогашниот претставник на „Црна Гора“ на „Песна на Евровизија“ имал нов настап за памтење во британскиот „Икс Фактор“. Овојпат ја испеал „Вhere have you been all my life” од Риана. Со неговиот настап најмногу била воодушевена Никол Шерзингер, една од членовите на жирито. Никол станала од своето место …

Повеќе »