Сцена

(ФОТО) Гласини: 27 години ја криеле љубовта – Џулија Робертс се разведува

Глумицата Џулија Рибертс се разведува од сопругот Даниел Модер и тоа поради својот славен колега Ричард Гир. Како што пренесуваат американските таблоиди, бракот на Џулија и Даниел кој трае од 2002. година, е одамна во криза, а главна причина била аферата со Ричард Гир со кого Џулија со години била …

Повеќе »

Андреа Бочели паднал од коњ: Има тешки повреди на главата и колковите

Итната служба смета дека неговите повреди на главата и колковите се сериозни но животот не му е во опасност. Но, италијанскиот тенор на социјалните мрежи ги разубедил фановите дека станува збор за сериозна повреда „Тоа беше обичен пад од коњ. Ако нема компликации можеби и денес ќе ме пуштат дома“ …

Повеќе »

Поршето завршило покрај патот а ѕвездата на „Династија“ во болница

Хедер Локлир која ја памтиме по улогите во сериите „Династија„ и „Мелроуз плејс“ во минатото имала проблеми со опијати, како и со опасни инциденти на патиштата… Хедер Локлир (55) завршила во болница поради повреди со кои се здобила после сообраќајна несреќа. Глумицата во калифорниското гратче Таусенд Оакс со своето „Порше“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Без срам: Музички спотови кои граничат со порнографија

Додека некои биле подготвени да покажат само разголени жени кои го тресат задникот, во ритамот на песната, друго отишле скоро до крај и наместо музички спот претставиле порно дело Tyga – Make It Nasty „Вообичаен хип хоп спот со малку повеќе ’акција’ и бизарни сцени со маж облечен во зајак …

Повеќе »

(ФОТО) Розга тажна во Штип: После две и пол години дошол крај на љубовната врска…

Хрватската пејачка Јелена Розга треба викендов да настапи на престојната „Пастрмајлијада“ во Штип, но се чини дека нема да биде многу расположена. Како што известуваат хрватските медиуми Розга (40) и нејзиниот дечко, Стјепан Хаусер (31) од „2Cellos“ после две и пол години ја прекинале врската и одлучиле секој да тргне …

Повеќе »

Викторија Лоба со нов видео спот за песната „Видео“

„Песната “Дојди” ги оправда сите мои очекувања, истото се случи и со ова прејако видео. Мојата насмевка денес им ја должам на овие прекрасни луѓе кои пред се ми се многу драги пријатели, а потоа и соработници…“ напиша Викторија Лоба на нејзиниот Facebook профил, прикачувајќи го новото видео за песната …

Повеќе »

(ФОТО) Лејди Гага во болница поради сериозни болки!

Познатата пејачка на својот профил на Твитер соопштила дека нема да може да настапи на Rock in Rio музичкиот фестивал во Бразил поради проблеми со здравјето, и потоа објаснила дека е хоспитализирана поради многу болки. Brazil, I'm devastated that I'm not well enough 2 come to Rock In Rio. I …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез направила трансплантација на бубрег, а донатор е нејзината пријателка

Селена Гомез и покрај тоа што се справуваше со нападите на паника и лупусот кој и го откриле минатата година, овој пат направи и трансплантација на бубрег како последица од лупусот. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and …

Повеќе »