Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) Умрел Хју Хефнер: Основачот на „Плејбој“ починал во 91. година

Основачот и сопственик на познатиот магазин „Плејбој“, Хју Хефнер, починал во 91. година во Лос Ангелес. Роден е во 1926. година во Чикаго, а дамнешната 1953. година со само 600. долари, Хју Хефнер го основал магазинот „Плејбој“ кој во текот на годините прераснал во мулти-милионска индустрија. Хефнер во текот на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена Ристеска не им остана должна на „хејтерите“ на нејзината нова песна „Текила и лимон“:Еве што им порача!

„Драго ми е што мојата ’лоша’ песна ве натера повторно да слушате македонска музика. Ви благодарам за 103.000 прегледи за неполни два дена. Ве размрдав нели?“ Веќе трет ден по промоцијата на новата песна на Елена Ристеска, а „Текила и лимон“ се уште е тема број еден на социјалните мрежи. …

Повеќе »

Клои Кардашијан го чека првото дете!

Откако Ким и Канје најавиле дека ќе станат родители по трет пат и’ Кајли Џенер објави дека е бремена. Но, се чини дека уште една сестра Кардашијан ќе стане мајка. Клои Кардашијан е бремена и го очекува своето прво дете со кошаркарот Тристан Томпсон, пишуваат американските медиуми. Иако не е …

Повеќе »

Најава за викенд за уживање во Скопје со живата легенда Раде Шербеџија!

Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда Раде Шербеџија, на 04. и 05. ноември доаѓа во Скопје, со два ексклузивни концерта во Македонската опера и балет, придружуван од неговиот бенд „Западни колодвор“ од Загреб. Харизматичниот Раде во Скопје ќе го промовира новиот албум …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не ја сопре Сара Мејс да полета!

И’ покрај дождот Сара полета во вселената со својот бенд! Сара Мејс покрај временските неприлики во Скопје создаде прекрасна атмосфера за сите љубители на музиката. Поради дождот Сара Мејс и нејзиниот бенд акустично го изведoa проектот „Floating through space“ и им ја исполнија желбата на сите кои беа на платото …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тајфата ја најави „Песно стара“

Она што се објави пред две недели за Тајфата беше мистериозна најава дека Коки се врати на старата љубов, Дијана. Но, не станува збор за личност туку за автомобил со кој Коки, со многу спомени,е емотивно приврзан. Основачот на брендот „Тајфата“ кој изминативе неколку години неколкупати нè изненадуваше со нови …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Успех за младиот Македонец: Симеон Коруноски победник на Меѓународниот фестивал „Златен костен“ во Бугарија

Младиот македонски пејач Симеон Коруноски остври голем успех на меѓународен фестивал во Петрич, Бугарија. Грандиозната сцена го осветли небото на Петрич на 23.тото издание на Меѓународниот фестивал за нови песни „Златен Костен“ во Бугарија. Преполниот аудиториум со млада публика која едвај беше спречена да се качи на самата сцена, беше …

Повеќе »

Треба да се воведе закон за вакво „правење магариња“: Рики Мартин јавно се побунил против цените на авионските карти!

Порториканскиот музичар Рики Мартин (45) е најбогат латино пејач на светот, со кариера долга неколку децении. Со својата објава на социјалните мрежи многумина изненадил, кога поставил слика на која се гледа дека летот од Мајами до Сан Хуан, во еден правец, чини 2.200 долари. „Ова не е исправно! 2.249. долари …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елена не го заслужува тоа: Мистериозната Ина Многуфина на Фејсбук ја „исплука“ новата песна „Текила и лимон“!

Денес, навистина, секој си дава за право да коментира и оценува нови песни и видео спотови на македонските изведувачи! Но, треба ли? Дали македонските пејачи треба да ги оценуват сите оние кои одат на некои Лукаси, Цеци, елени…и слично…што доаѓа од северниот сосед… „Текила и лимон“ на Елена Ристеска беше …

Повеќе »