интервју

(ФОТО) Дневен ритам: Кристина Арнаудова:Децата го започнуваат а „Проект среќа“ го дополнува темпото

Секој од нас си има свои девни рутини, навики, задолжителни обврски, но и има детали кои не одвојуваат од другите… Кои се стандардни ритуали кои секој ден ги минуваш? -Денот ретко ми е спонтан, се’ е испланирано до последен детал, бидејќи кога имаш две мали деца се’ се врти околу …

Повеќе »

(ФОТО) Дневен ритам: Гордана ПопСимонова:„Сега би сакала да работам исклучиво од дома“

Секој од нас си има свои девни рутини, навики, задолжителни обврски, но и има детали кои не одвојуваат од другите… Кои се стандардни ритуали кои секој ден ги минувате? -Рано се будам.Во 6.00 часот.Понекогаш сама се будам, а понекогаш ме вади од памет алармот на мобилниот телефон.Потребни ми се минимум …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Коки Јанков – „Тајфата“: „Ова треба да го направиме и поради Дуле…“

„После таа случка од 2013. година јас дури сега некако почнав да се созеамам. Бев соочен, во изминатиот период со некакви интервјуа, изјави кои се бараа од мене, но си реков сето тоа да го направам преку песна. Но, таа песна не може да се напише како домашна задача…“ „Јас …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Сара Мејс: Звуците ги црпам од универзумот, верувам во енергија!

Најоригинална и најуникатна пејачка која Македонија ја имала – дали во поглед на музиката која ја изведува или во имиџот, Сара Мејс е изведувач кој ги има сите потребни квалитети за голема кариера. Може се’ да испее, експериментира со стиловите што влијае на нејзиниот однос со обожавателите – постојано да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју: Игор Иџе Стефановски: Останува предизвикот да ја донесеме и третата титула во Македонија!

Последниот успех беше на патеката Вила Реал, Португалија, каде се закити со две трети места. За многумина искусни возачи, ова е патека каде и најмалата грешка може да биде фатална, факт што го потврдува и самиот Иџе, велејќи дека мора да се остане максимално фокусиран, не за само за да се победи, туку едноставно …

Повеќе »